Koniec koalicji PO z Regią Civitas w Przemyślu [WIDEO]

Norbert Ziętal
Piotr Tomański, poseł PO.
Piotr Tomański, poseł PO. Norbert Ziętal
Platforma Obywatelska wyszła z koalicji rządzącej miastem. Winę za to przerzuca na prezydenta Przemyśla Roberta Chomę.

W ub. tygodniu ze stanowiska zastępcy prezydenta Przemyśla został odwołany, rekomendowany przez PO, Wojciech Błachowicz. Ponadto radni odwołali przewodniczącego Rady Miejskiej Jana Bartmińskiego, bezpartyjnego, z klubu radnych PO. Wnioskowała o to opozycja, czyli SLD i PiS. Podczas głosowania tego wniosku, klub Regii Civitas nie zarządził dyscypliny klubowej. Wyniki tajnego głosowania pokazują, że część radnych RC poparła wniosek.

Faktem jest jednak, że to Błachowicz kilka dni wcześniej sam złożył rezygnację, a Choma tylko ją przyjął.

- Moja dymisja była wymuszona była działaniami prezydenta Chomy - twierdzi Błachowicz.

- Łamią one umowę koalicyjną w dwóch kluczowych jej punktach i powodują, że PO nie jest już członkiem koalicji - twierdzi Platforma.

Dużo pieniędzy dla miasta

Wspólne 3,5 roku rządzenia PO ocenia dobrze. Udało się zdobyć z programów unijnych i rządowych znaczne wsparcie inwestycji. W zdobywaniu pieniędzy Przemyśl stał się liderem w Polsce.

- Uważamy, że działania prezydenta i radnych Regii są konsekwencją wcześniejszego planu i wynikają najprawdopodobniej z nieformalnych ustaleń RC i PiS - twierdzi Błachowicz.

Podczas konferencji prasowej dziennikarze dopytywali, czy prawdą jest, że jeszcze nie dawno Robert Choma był potencjalnych kandydatem PO w jesiennych wyborach na prezydenta Przemyśla.

- Wybrał inne rozwiązanie - pośrednio potwierdził te pogłoski poseł PO Piotr Tomański.

Możliwe różne koalicje

O zerwaniu koalicji nic nie wiedzą działacze Regii Civitas.

- Jest pan pierwszą osobą, która mi to mówi - reporterowi Nowin mówi Robert Bal, szef klubu radnych RC. - Żaden z punktów umowy koalicyjnej nie został złamany. Powinniśmy z PO usiąść i rzeczowo porozmawiać - dodaje.

- To nie jest wynik tylko ostatnich działań. Sytuacja od pewnego czasu ewoluowała do takich zmian - mówi Wiesław Morawski, wiceprzewodniczący rady, obecnie niezależny, ale do niedawna członek klubu Regii. - Nie było gry zespołowej - twierdzi.

Co dalej?

PO ma 7 radnych, Regia 6, PiS 5, SLD - 4, jeden niezależny.

Scenariusze są różne. Najczęściej powtarzające się mówią o zawiązaniu, nawet nieformalnej, koalicji z PiS i wystawieniu wspólnego kandydata w wyborach prezydenckich. Możliwe są również inne warianty.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 20

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

p
przemyślak

Ludzie o czym wy piszecie, w Przemyślu konieczna jest zmiana władzy , bo inaczej tu zostana tylko staruszkowie i kościoły i ewntualnie"inwestorzy" za wschodniej granicy, a PO teraz sie wycofuje a le dla stołków byli w koalicji ze słynna regia civitas , która w całosci razem ze swoim guru powinna przestać istnieć

G
Gość
W dniu 20.05.2014 o 18:28, rajm napisał:

Nie grzeszysz bystrością. Pewnie rodzice się ciągle wstydzą,co narobili.Królowie też umierali, wybierali wówczas następców. Pan Choma, ja także iTy kiedyś umrzemy, to normalna kolej rzeczy.Młodemu nikt nie zakazuje startu w wyborach,rzecz w tym,by uzyskał poparcie wyborców. Rzecz w tym, by był rzeczywiście lepszy od starszych a nie tylko młody.....i głupi.

Ten młody i nowy to na pewno by sprzedał Przemyśl.

Zaproponuj Tu kogoś ?

r
rajm
W dniu 20.05.2014 o 16:57, Zenek napisał:

Oj facio,facio  co ty p[ierdzielisz. A gdyby Choma  kiwnął,czego mu nie życzę to co Przemyśl już  nie wybierze prezydenta?Nie ma ludzi nie zastąpionych,mało tego często zdarza się  że następca jest lepszy.A wypadałoby już wybrać  młodego człowieka nie skazonego poprzednim ustrojem jakimiś PZPR-ami,ormo czy kapusiowaniem w sb. Nie ma  młodych wykształconych  z pomysłami ludzi w Przemyślu?   Głupiś ty oj głupiś.

Nie grzeszysz bystrością. Pewnie rodzice się ciągle wstydzą,co narobili.

Królowie też umierali, wybierali wówczas następców. Pan Choma, ja także iTy kiedyś umrzemy, to normalna kolej rzeczy.

Młodemu nikt nie zakazuje startu w wyborach,rzecz w tym,by uzyskał poparcie wyborców. Rzecz w tym, by był rzeczywiście lepszy od starszych a nie tylko młody.....i głupi.

Z
Zenek
W dniu 20.05.2014 o 11:09, rajm napisał:

Nie można bezustannie wybierać "nowych", którzy nie mają nawet zielonego pojęcia, jak to tam funkcjonuje. Zanim się nauczą ,minie ich kadencja. I co,znowu nowych?Zamiast bić pianę nienawiści,zazdrości i nietolerancji,lepiej się poważnie zastanowić, kogo swoim głosem wesprzeć.Wyzywanie ludzi nie prowadzi do dobrobytu.

 

Oj facio,facio  co ty p[ierdzielisz. A gdyby Choma  kiwnął,czego mu nie życzę
 to co Przemyśl już  nie wybierze prezydenta?Nie ma ludzi nie zastąpionych,mało tego często zdarza się  że następca jest lepszy.A wypadałoby już wybrać  młodego człowieka nie skazonego poprzednim ustrojem jakimiś PZPR-ami,ormo czy kapusiowaniem w sb. Nie ma  młodych wykształconych  z pomysłami ludzi w Przemyślu?   Głupiś ty oj głupiś.

<>
W dniu 20.05.2014 o 13:37, fffas napisał:

dokładnie tak, wymiana dla wymiany niczego nie zmieni. ci czy tamci, co za różnica. ważne żeby zmiany szły ku lepszemu

 

Gdzie widzisz te zmiany ku lepszemu?  A nie widzisz powstałego układu graniczącego prawie z mafijnym? To że w Przemyślu  cokolwiek robią   to  nie żadna łaska,  a po drugie  wszystko co powstało to na kredyt. Widziśz rozwój miasta ale taki nie z kredytu?

Bewzględnie powinien  być wprowadzony ustawowo wymóg  dwóch kadencji dla samorządowców,tylko takie rozwiązanie  uchroniłoby nas przed mafią polityczną.
 

f
fffas
W dniu 20.05.2014 o 11:09, rajm napisał:

Nie można bezustannie wybierać "nowych", którzy nie mają nawet zielonego pojęcia, jak to tam funkcjonuje. Zanim się nauczą ,minie ich kadencja. I co,znowu nowych?Zamiast bić pianę nienawiści,zazdrości i nietolerancji,lepiej się poważnie zastanowić, kogo swoim głosem wesprzeć.Wyzywanie ludzi nie prowadzi do dobrobytu.

dokładnie tak, wymiana dla wymiany niczego nie zmieni. ci czy tamci, co za różnica. ważne żeby zmiany szły ku lepszemu

j
jolo

A co tam słychać w zarządzie województwa ? W sobotę się pozabijali, że wszystko ucichło. Karapyta przyniósł kwity na wszystkich ? Kolektyw przemyski pozdrawia kolektyw rzeszowski i wszystkie kolektywy swiata !

r
rajm

Nie można bezustannie wybierać "nowych", którzy nie mają nawet zielonego pojęcia, jak to tam funkcjonuje. Zanim się nauczą ,minie ich kadencja. I co,znowu nowych?

Zamiast bić pianę nienawiści,zazdrości i nietolerancji,lepiej się poważnie zastanowić, kogo swoim głosem wesprzeć.

Wyzywanie ludzi nie prowadzi do dobrobytu.

 

?

Popatrzcie jakie to wszystko jest chore,wybiera się  gości po to  aby służyli społeczeństwu,oczywiście  to społeczeństwo za ta służbe płaci. tymczasem ci goście jak już dostana się do koryta  to jedynym ich zajeciem jest kombinowanie jak tu zatrzymać się na dłużej .Społeczeństwo już się nie liczy.  Chory system który nazwano demokracją.

O  wiele latwiej byłoby najnormalniej na swiecie zatrudniać osobę która miałaby za zadanie pracować nad rozwojem miasta  i aby mieszkańcom ,zyło   się  nieźle. Jak taka osoba nie sprawdza się dostaje zwolnienie z pracy.  A tymczasem  ci z wyboru pie.dolą o służbie społeczeństwu a w rzeczewistości tworzą chore a często z pogranicza mafijnego układy majace im zapewnić reelekcję   tym samym nieustające źródło dochodu,przywilejow itd.  To jest system jak toś tu napisał wcześniej na który można tylko nas..ć

G
Gość
W dniu 19.05.2014 o 22:33, Opolczyk napisał:

 Przemyślanie !!! ci co współpracowali z Banderowcami muszą zostać usunięci z władz regionalnych !!

Dobrze, że to napisałeś Tu na forum.

Teraz działaj.

Rób coś.

Jestem ZA ! wywaleniem tych oszustów na zbity pysk i rozliczeniu ich dokładnie ze wszystkiego ( ile się dorobili za naszą kasę )

O
Opolczyk
W dniu 19.05.2014 o 22:02, PRZEMYSKI napisał:

BANDEROWSKIM ĆWOKOM  MÓWIMY STANOWCZE NIE!!!!

 Przemyślanie !!! ci co współpracowali z Banderowcami muszą zostać usunięci z władz regionalnych !!

P
PRZEMYSKI

BANDEROWSKIM ĆWOKOM  MÓWIMY STANOWCZE NIE!!!!

A
Andy
W dniu 19.05.2014 o 16:27, leo napisał:

Warto by wyborcy poznali treść tzw. umowy koalicyjnej czyli formalnego dym.ania wyborców

 

PiS tylko czeka aby dorwać się do koryta i ustawić swoich pociotków

B
Brzeszczot
W dniu 19.05.2014 o 17:49, AlfaTango napisał:

Wszystko może być - każdy z każdym, wzdłuż i w poprzek ... tylko jeden warunek:  bez PiS. Macierewicz, Fotyga, Jaro, eksperci od parówek, kartofle na Wawelu - NO WAY - i tylko bez bez tej ekstremy !!

Należy podkreślić, że krytyczne głosy dzisiejsi „oświeceni” komuniści i ich pachołkowie określani skrótem „TW SB”, próbują traktować, jak coś w rodzaju „dzielenia Polaków”, wywoływania „demonów przeszłości”, rozpętywania jakiejś „wojny polsko – polskiej”, lub w najgorszym przypadku mówią, że są to „wynurzenia chorych z nienawiści, sfrustrowanych «moherów» lub «pisiorów»”, którzy to „frustraci” obarczają odpowiedzialnością za wszelkie tzw. „zło tego świata”, jakichś niby wydumanych agentów, masonów, Żydów, złomiarzy czy cyklistów.

 

G
Gość
W dniu 19.05.2014 o 17:47, Gość napisał:

szczury spieprzaja z tonacego okretu......

Typowe dla przedstawicieli PO i Posła pożal się Boże Tomańskiego. Kiedy zadłużano samorzdąPrzemysla, kiedy pan Błachowicz brał kase za nic, było wszystko ok. Kiedy trzeba spłacać długi, platfusy uciekają. Mądre to? Bałwan sie jeszcze chwalił kasą, którą"ściągnął" do Przemysla a teraz porównuje Chomę do Putina. Putin tak samo wykopał Tuska panie Tomański. Ale półgłówki z PO tego nigdy i nigdzie nie zrozumieją, nawet na szczeblu samorządowym. Tylko brac kase umiecie a kiedy spłacanie, to nie PO.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3