Korona Rzeszów z kolejnym kompletem punktów. Wisłok Wiśniowa tanio skóry nie sprzedał [ZDJĘCIA]

Korona Rzeszów (błękitne stroje) pokonała u siebie 2:1 Wisłoka Wiśniowa
Korona Rzeszów (błękitne stroje) pokonała u siebie 2:1 Wisłoka Wiśniowa Łukasz Pado
Watkem Korona Bendiks Rzeszów zanotowała szesnaste zwycięstwo w tym sezonie i nadal jest samotnym liderem 4 ligi podkarpackiej. Wygrana nad Wisłokiem Wiśniowa nie przyszła jednak łatwo.

- W tej lidze trzeba walczyć i nie ma się co bać kogokolwiek. Wielkie brawa dla Wiśniowej, która się przed nami nie położyła, walczyli dzielnie do końca i dzięki temu był fajny mecz – powiedział po tym spotkaniu Damian Karwacki. Piłkarz Korony dał swojej drużynie prowadzenie w pierwszej połowie, które utrzymywało się przez większość spotkania.

Początek mógł jednak nieco zaskoczyć, bo to niespodziewanie goście rzucili się do ataku i tylko dzięki zimnej krwi obrońców Korony udało się gospodarzom nie stracić bramki. Największe zagrożenie przyjezdni stwarzali lewą stroną, ale goli nie było.

Była walka od pierwszych minut, a gdy w 18. minucie na boisko padł z krzykiem Mateusz Padiasek, to mogłoby się wydawać, że aż za ostra ta walka. Sędzia wlepił Rusłanowi Kovtokowi żółtą kartkę, ale za takie zagranie mógł spokojnie wyrzucić go z boiska. Padiasek grał dalej, ale ból nie ustępował, a w przerwie okazało się, że ma wielką opuchliznę na stopie i na tym jego występ się zakończył.
Gdy miejscowi przetrwali ataki Wisłoka, sami zaczęli iść do przodu. Odważnie w pole karne gości szarżował Szymon Kardyś, swoją szansę miał też Paweł Piątek, ale bramkę strzelił wspomniany Karwacki, który zamykał dośrodkowanie z wolnego Mateusza Kantora i ładnym strzałem z powietrza wpakował piłkę do siatki.

Po zmianie stron mocniej zaczęli napierać podopieczni trenera Szymańskiego. Ostrzeliwali bramkę miejscowych, ale nic nie chciało wpaść, nie mniej groźni byli też gospodarze. Gdy po akcji rezerwowych Łukasza Dudzika i Kamila Halata padł gol na 2:0, zdawało się, że jest już „po herbacie”. Nic z tego goście nie chcieli odpuścić i groźny przez całe spotkanie Mariusz Wiktor w końcu zdobył gola kontaktowego. Choć do końca zostało wtedy tylko trzy minuty doliczonego czasu gry, goście nie zamierzali odpuszczać. Mieli piłkę na remis, ale jej nie wykorzystali.

- Choć było na styku, byłem spokojny o wynik. Przez większość meczu, to my kontrolowaliśmy grę. W drugiej zrobiła się trochę kopanina, ale wierzyliśmy, że damy radę – skwitował Karwacki.

Korona po tym meczu zachowała fotel lidera i wypracowaną 4-punktową przewagę.

W majówkę tradycyjnie będzie rządzić piłka nożna. W dniach od 30 kwietnia do 3 maja planowanych jest blisko czterysta meczów, tylko w ligach seniorskich na Podkarpaciu. Będą też pojedyncze mecze koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej i oczywiście żużel. Oto co będzie się działo w najbliższy weekend w naszym województwie. Szczegóły na kolejnych slajdach galerii zdjęć.

Sportowy Rozkład Jazdy. Jak majówka, to na sportowo. Zobacz ...

Watkem Korona Bendiks Rzeszów - Wisłok Wiśniowa 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Karwacki 33, 2:0 Halat 87, 2:1 Wiktor 90+2.

Korona: Pawlus – Kardyś, Kocój, Konefał, Padiasek (46 Dudzik) – Karwacki, Skiba ZK, Kantor, Przybyło ZK (70 Halat) – Maślany (79 Bober), Piątek (64 Jędryas). Trener Grzegorz Opaliński.

Wisłok: Dziok – Szafar ZK (89 Koczela), Złamaniec (63 Kasperkowicz), Kuta, Arutiunian – Nowak ZK (72 Maik), Kovtok ZK (85 Stanek), Krok, Orzech ZK – Wiktor ZK, Złotek (85 Guzek). Trener Andrzej Szmański.

Sędziował: Kublas (Jarosław).