Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Koronawirus wariant Pirola - takie objawy daje zakażenie nowym wariantem koronawirusa, BA.2.86

OPRAC.: MIKIR
Eksperci przypuszczają, że scenariusz z Pirolą będzie podobny do poprzednich fal koronawirusa i szczyt fali zakażeń podwariantem Pirola osiągniemy w połowie październiku. Jakie objawy dotychczas stwierdzono u zakażonych podwariantem BA 2.86 (Pirola) koronawirusa? Szczegóły na kolejnych slajdach ►
Eksperci przypuszczają, że scenariusz z Pirolą będzie podobny do poprzednich fal koronawirusa i szczyt fali zakażeń podwariantem Pirola osiągniemy w połowie październiku. Jakie objawy dotychczas stwierdzono u zakażonych podwariantem BA 2.86 (Pirola) koronawirusa? Szczegóły na kolejnych slajdach ► unsplash
Już w 15 państwach potwierdzono wystąpienie wariantu BA.2.86 koronawirusa. Podwariant ten zyskał nazwę Pirola i wiadomo, że ma ponad 30 mutacji. DO tej pory odkryto go m.in. w Wielkiej Brytanii, Danii, USA, Tajlandii czy Japonii. Na razie nie wiadomo, czy jest on groźniejszy od wcześniejszych podwariantów koronawirusa.

W wielu ośrodkach naukowych całego świata trwają badania nad nowym wariantem koronawiura - priorytetem jest bowiem jak najszybsze określenie zagrożenia Pirolą. Do tej pory stwierdzono aż 34 mutacje nowego podawriantu koronawirusa.

W tych krajach potwierdzono wykrycie koronawirusa BA.2.86 – zwanym Pirolą:

  • Dania,
  • Francja,
  • USA, Wielka Brytania,
  • Szwecja,
  • Tajlandia,
  • Izrael,
  • Hiszpania,
  • Kanada,
  • Portugalia,
  • Australia,
  • Niemcy,
  • RPA,
  • Korea Południowa,
  • Japonia.

Nie wiadomo jeszcze, czy Piorola dotarła do Polski

Jak gwałtownie rozprzestrzenia się wariant Pirola? Pewien obraz tego może dawać analiza wyników badań w Wielkiej Brytanii - trzy tygodnie temu na Wyspach były trzy przypadki zakażenia podwariantem BA.2.86, a niedawno Brytyjska Agencja Bezpieczeństwa Zdrowia poinformowała o potwierdzonych 36 przypadkach zakażenia Pirolą. Jak sytuacja wygląda w Polsce - tego nie wiadomo. 11 września przeprowadzono 392 testy w kierunku koronawirusa, 11 z nich było pozytywnych. Tylko w dwóch województwach: Pomorskiem i Mazowieckim wykonuje się badania w kierunku podwariantu BA.2.86.

Z Pirolą będzie podobnie, jak z innymi wariantami koronawirusa

Eksperci przypuszczają, że scenariusz z Pirolą będzie podobny do poprzednich fal koronawirusa i szczyt fali zakażeń podwariantem Pirola osiągniemy w połowie październiku. - Wszystko zależy od tego, jak szybko wirus będzie się rozprzestrzeniał, bo im szybciej - tym ta fala będzie krótsza, w krótszym okresie zachoruje więcej osób - prognozuje ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. zagrożeń epidemicznych.

Zobacz, jakie zioła wspomagają organizm w walce z wirusami:

Sprawdź, po które zioła i po jakie napary warto sięgnąć, by zmniejszyć ryzyko zakażenia wirusami i uniknąć chorób wywoływanych przez wirusy. Te zioła mają właściwości wirusobójcze >>>

Antywirusowe zioła. Te rośliny wzmocnią odporność i pomogą z...


Liczba wykrywanych zakażeń przy wciąż podobnej liczbie wykonywanych testów wzrosła dziesięciokrotnie. - Ewidentnie trwa fala - mówi dr Paweł Grzesiowski.

O fali wznoszącej zakażeń nowym wariantem koronawirusa mówi dr Paweł Grzesikowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. zagrożeń epidemicznych i wskazuje na objawy, które mogą przypominać zapalenie krtani. Wielu pacjentów, zakażonych Pirolą, ma problemy z mówieniem.

Oprócz problemów z głosem, lekarze wskazują na pięć podstawowych objawów, które występują po zakażeniu odmianą BA.2.86 koronawirusa (Pirolą). Oto one:


To może Cię zainteresować: Grzybobranie to jesienny narodowy "sport" Polaków. To relaksujące zajęcie, które jednak może mieć opłakane skutki, jeśli grzybiarz nie do końca zna się na grzybach. Chociaż statystyki zatruć grzybami z roku na rok nieznacznie spadają, to wciąż zatrucia grzybami są problemem. Każdego roku do szpitali trafiają osoby, które wymagają leczenia wskutek zatrucia grzybami. Dla niektórych, niestety, nie ma pomocy. Najczęściej zatrucia występują po zjedzeniu muchomora zielonawego, muchomora czerwonego i muchomora plamistego. W galerii artykułu zdjęcia i opisy najbardziej toksycznych grzybów, jakie rosną w polskich lasach. Nigdy ich nie zbieraj!

- Objawy przypominają typowe przeziębienie - zauważa wirusolog, prof. Lawrence Young z Uniwersytetu Warwick z brytyjskiego Coventry. - Jednak osoby z grup podwyżsonego ryzyka mogą cierpieć na poważniejsze objawy, spowodowane zakażeniem podwariantem BA 2.86 koronawirusa


To może Cię zainteresować: Rośliny hodowane w domu nie tylko są ozdobą lokum, ale spełniają też kilka istotnych ról - są naturalnymi filtrami, często pochłaniają toksyny i dym papierosowy, a także pozwalają oczyścić powietrze w domu ze smogu. Jednak nie wszystkie rośliny nadają się do trzymania w czterech ścianach - niektóre mogą szkodzić, a część z nich jest silnie trująca. W artykule przedstawiamy zdjęcia i informacje o roślinach, których nie wolno trzymać w pomieszczeniach, w których przebywamy na co dzień.


Źródło: portal.abczdrowie.pl, rynekzdrowia.pl, medonet.pl,

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polski smog najbardziej szkodzi kobietom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Koronawirus wariant Pirola - takie objawy daje zakażenie nowym wariantem koronawirusa, BA.2.86 - Express Bydgoski

Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24