Koszykarze Polonii Przemyśl wygrali ze Stalą Stalowa Wola (ZDJĘCIA)

Łukasz Solski
W akcji na kosz zawodnik Polonii, Andrzej Urban.
W akcji na kosz zawodnik Polonii, Andrzej Urban. Łukasz Solski
W zaległym meczu 9. kolejki III ligi, Polonia Przemyśl pokonała u siebie Stal Stalowa Wola 92:72. To zwycięstwo, już na kolejkę przed końcem, zapewniło jej pierwsze miejsce w tabeli.
Polonia Przemyśl – Stal Stalowa Wola 92:72

Polonia Przemyśl - Stal Stalowa Wola

Młody zespół ze Stalowej Woli, który prowadzi Bogdan Pamuła, nie był zbyt wymagającym rywalem dla Polonii Przemyśl. Gospodarze prowadzili od początku do końca spotkania. Po 4 minutach gry Polonia wygrywała 10:2, a po 7 minutach było już 16:4. Po pierwszej kwarcie na tablicy widniał wynik 28:12.

W drugiej odsłonie meczu goście zagrali bardziej odważnie, zdobywając więcej punktów, lecz to nie wystarczyło. Po 20 minutach gry Polonia nadal wysoko prowadziła (50:36).

W trzeciej ćwiartce rezerwy I-ligowej Polonii nadal powiększały przewagę, wygrywając w 28. minucie gry różnicą 20 "oczek" 64:44. W czwartej kwarcie trener Polonii posadził na ławce rezerwowych swoich najlepszych strzelców: Alexandra Machowskiego, Bartosza Zająca, Witolda Kuriańczyka i Michała Kindlika. Świetnie na parkiecie radzili sobie zawodnicy, którzy przeważnie mniej grają m.in. Damian Dratwa. 2 minuty przed końcem Polonia prowadziła różnicą 28 punktów (89:61), by ostatecznie wygrać 92:72.

- Wygrana na pewno cieszy. Wygląda na to, że zajmiemy pierwsze miejsce w tabeli. Chciałbym, żeby chłopaki zagrali dalej. Wszystko zależy jednak od władz klubu - powiedział trener Polonii Przemyśl, Arkadiusz Skafiriak.

Polonia zajmuje obecnie pierwsze miejsce w tabeli i po meczu ze Zniczem Jarosław nadal będzie na czele. Drugie miejsce przypadnie drużynie MET-BUD MOSiR Stalowa Wola.

Ostatnia seria spotkań w III lidze, rozegrana zostanie 11 marca.

POLONIA PRZEMYŚL - STAL STALOWA WOLA 92:72 (28:12, 22:24, 16:12, 26:24)

POLONIA: Kuriańczyk 20, Kindlik 14, Zając 13, Machowski 11, Dratwa 9, Kazura 8, Urban 6, Siwek 5, Gwizdoń 3, Strzępek 2, Stachowicz 1, Cieślik 0.

STAL: Szóstka 17, Prawica 13, Kułaga 8, Zaguła 7, Konieczny 5, Pietras 4, Moczkowski 2, Łoszczyk 1.