Koszykarze Sokoła Łańcut blisko brązowych medali

Miłosz Bieniaszewski
Koszykarze Sokoła Łańcut są na dobrej drodze do wywalczenia trzeciego miejsca
Koszykarze Sokoła Łańcut są na dobrej drodze do wywalczenia trzeciego miejsca Krzysztof Kapica
Sokół Łańcut wygrał dzisiaj efektownie w Tychach w pierwszym meczu o trzecie miejsce w I lidze koszykarzy.

GKS Tychy – Max Elektro Sokół Łańcut 69:92 (15:28, 14:26, 21:20, 19:18)

GKS: Zub 0, Dziemba 3, Piechowicz 0, Markowicz 21, Szpyrka 2, Basiński 10, Hałas 14, Bzdyra 5, Barycz 8, Olczak 0, Deja 6.

Sokół: Pławucki 6, Kulikowski 16, Inglot 0, Balawender 3, Koszuta 5, Mroczek-Truskowski 12, Klima 8, Czerwonka 8, Wrona 6, Jakóbczyk 15, Buszta 5, Pisarczyk 8.

Łańcucianie otrząsnęli się po odpadnięciu w półfinale z Legią Warszawa i zaskakująco łatwo pokonali GKS Tychy w jego hali.

Drużyna Dariusza Kaszowskiego mecz zaczęła od wyniku 9:0 i cały czas utrzymywała bezpieczną przewagę. Po pierwszej kwarcie miała w zapasie już trzynaście punktów. W kolejnej odsłonie Sokół jeszcze poprawił i na długa przerwę schodził prowadząc 54:29. Jasnym było, że nic naszej ekipie wygranej w tym dniu nie zabierze.

W dwóch ostatnich ćwiartkach trener łańcucian mógł spokojnie rotować składem i szansę dostali wszyscy gracze. Miejscowym na niewiele się to zdało i wygrana gości nawet przez moment nie była zagrożona.