Koszykarze Stabill Jeziora Tarnobrzeg wygrali w Kołobrzegu

Grzegorz Lipiec
Tony Weeden (z piłką) należał do najskuteczniejszych zawodników Stabillu Jezioro Tarnobrzeg w sobotnim meczu z Kotwicą Kołobrzeg. Grzegorz Lipiec
Drugie zwycięstwo z rzędu w ligowym meczu i pierwszy wyjazdowy sukces ekipy Stabill Jeziora Tarnobrzeg. Podopieczni Dariusza Szczubiała po nerwowej końcówce pokonali Kotwicę Kołobrzeg 95:92.

W sobotnim meczu dziesiątej kolejki Tauron Basket Ligi koszykarze Stabillu Jezioro Tarnobrzeg grali z Kotwicą Kołobrzeg. Klubem w którym jeszcze kilkanaście dni temu pracował Dariusza Szczubiała, obecny trener "Jeziorowców". Pierwsza połowa spotkania miała dwa oblicza.

W pierwszych dziesięciu minutach spotkania lepsze wrażenie sprawiali miejscowi. Znowu w drugiej kwarcie Kotwica grała nieskutecznie i chaotycznie, co szybko zaowocowało odrobieniem strat przez gości i wypracowaniem 4 punktów przewagi. W trzeciej kwarcie "Jeziorowcy" skutecznie bronili swojej przewagi i losy meczu miały się rozstrzygnąć w ostatnich 10 minutach.

Kiedy w 35 minucie spotkania po rzucie Marcina Nowakowskiego tarnobrzeżanie prowadzili 81:68 wydawało się, że zwycięstwo bez większych kłopotów uda się "dowieźć" do końcowej syreny. Nic z tego. Kotwica za sprawą Karrona Johnsona, Grzegorza Arabasa i Jessiego Sappa niwelowała straty.
Na osiem sekund przed końcem meczu, po dwóch celnych trójkach Sappa goście wygrywali tylko 93:92. Wtedy skutecznie dwa rzuty wolne wykonał Nowakowski, a po chwili Adam Parzych nie trafił za trzy i Stabill Jezioro mogło się cieszyć z trzeciego zwycięstwa, drugiego pod rząd, w tym sezonie.

W drużynie Dariusza Szczubiała najlepiej prezentowali się Tony Weeden - zdobywca 24 punktów, cztery celne rzuty za trzy punkty, 7 asyst, Chaisson Allen - 21 punktów, sześć celnych trójek na siedem oddanych rzutów, Marcin Nowakowski - 17 punktów, bezbłędny na linii rzutów wolnych oraz Nicchaeus Doaks - 12 punktów, 10 zbiórek.

Kotwica Kołobrzeg - Stabill Jezioro Tarnobrzeg 92:95 (22:16, 18:28, 20:20, 32:31)

Kotwica: Johnson 23 (10 zbiórek), Parks 19, Arabas 16, Callahan 14, Sapp 11 (8 asyst), Wichniarz 8, Duric 1, Parzych, Złoty, Ciechociński.

Stabill: Weeden 24 (7 asyst, 4x3), Allen 21 (6x3), Nowakowski 17 (4 asysty), Doaks 12 (10 zbiórek), Fitzgerald 9, Patoka 6, Rajewicz 4 (8 zbiórek), Łukasiak 4.