Koszykarze Stali rok zaczęli od wygranej

Miłosz Bieniaszewski
Stal Stalowa Wola pewnie pokonała Sokół Ostrów Mazowiecka
Stal Stalowa Wola pewnie pokonała Sokół Ostrów Mazowiecka Krzysztof Nowaliński
Koszykarze Stali Stalowa Wola w swoim pierwszym tegorocznym meczu wygrali z Sokołem Ostrów Mazowiecka na jego parkiecie.

Sokół Ostrów Mazowiecka - Stal Stalowa Wola 59:75 (21:24, 13:23, 13:17, 12:11)

Sokół: Szczerbatiuk 5 (1x3, 6 zb.), Koźluk 12 (10 zb., 5 bl., 4 str.), Grudziński 9 (1x3, 6 zb.), Słoniewski 18 (5 zb.), Barszcz 12 (2x3, 6 zb.) oraz Grabowski 0, Skarpetowski 2, Wilczyński 0, Niedbalski 1, Siwek 0, Ryfa 0. Trener Grzegorz Helcbergier.

Stal: Partyka 13 (1x3), Warszawski 12 (2x3, 7 zb.), Kaczmarski 9 (3x3, 4 zb.), Zaguła 23 (1x3, 6 zb., 7 as., 6 str.), Wojtanowicz 2 (4 zb.) oraz Bandyga 5, Konieczny 0, Pietras 2, Nowak 2, Pawlus 7 (6 zb.). Trener Bogdan Pamuła.

Bardzo dobrze radząca sobie w ubiegłym roku Stal była faworytem tego starcia, aczkolwiek należało pamiętać, że Sokół w meczu pierwszej rundy wygrał w Stalowej Woli. Rewanż drużyny Bogdana Pamuły był jednak udany.

Goście dobrze zaczęli, ale z czasem do głosu zaczęli dochodzić miejscowi i prowadzili 15:13. Nasza ekipa nie dała jednak rywalom złapać wiatru w żagle. Jeszcze do połowy II kwarty toczyła się wyrównana walka, ale im bliżej było długiej przerwy, tym rosła dominacja "Stalówki". Od stanu 34:39 przyjezdni rzucili osiem punktów z rzędu (trójki Kaczmarskiego i Warszawskiego) i po 20 minutach prowadzili 47:34.

Po przerwie Stal nie zamierzała zwalniać i spokojnie kontrolowała wydarzenia na parkiecie. Jej przewaga nawet przez moment nie była zagrożona i skończyło się na pewnym zwycięstwie.

Bogdan Pamuła i jego zawodnicy za długo cieszyć się ta wygraną nie mogą, bo już jutro kolejne ligowe spotkanie. Rywalem Stali będzie AZS UJK Kielce i każdy inny wynik, niż pewne zwycięstwo "Stalówki" będzie sporą niespodzianką.