Koszykówka ekstraklasa: Znicz Jarosław przegrał z Polonią 2011

Tomasz Strzębała
Koszykarze Znicza spuścili ostatnio z tonu.
Koszykarze Znicza spuścili ostatnio z tonu. Dariusz Delmanowicz
Polonia 2011 wyraźnie dojrzała do ligi, za to jarosławska ekipa przechodzi poważny kryzys. Przegrana 68:85 z warszawianami jest najlepszym tego dowodem.

- Ten zespół gaśnie w oczach - komentowali ze smutkiem fani Znicza. Tylko pierwsze minuty były wyrównane.

Obie drużyny zacieśniały szyki obronne. Po wolnym Johna Wiliamsona Znicz wygrywał jednym "oczkiem" (5:4), ale miał kłopoty ze zwiększeniem dystansu, bo "młoda" Polonia nie chciała popuścić.

Potem zarysowała się przewaga warszawian. Najpierw jednak w 6 minucie pierwszą "trójkę" meczu zaliczył Bartosz Sarzało, za moment skutecznie skontrował Tomasz Zabłocki. Nasz zespół odskoczył na 6 punktów, na co błyskawicznie zareagował trener warszawian. Przerwa na żądanie poskutkowała i rywale wyszli na plus (12:13).

Gdy za trzy trafił Marcin Dutkiewicz, a jego wyczyn równo z syreną I kwarty skopiował Dardan Berisha w szeregach jarosławian zrobiło się nerwowo. Zamiast grać spokojnie i dokładnie ekipa z nad Sanu zachowywała się niczym jeździec bez głowy i seryjnie psuła akcje pod koszem. Dodatkowo zupełnie zapomniała o defensywie, więc rywale bez problemów budowali przewagę, która w 15 minucie wynosiła już 11 punktów (20:31).
Od początku drugiej połowy Znicz gonił wynik. Wreszcie przypominał zespół do którego przyzwyczaił swoich kibiców; a przynajmniej tak się wydawało. W 23 minucie tracił do gości tylko trzy punkty (39:42). Po celnym rzucie Keddrica Maysa zza linii 6,25 doprowadził do remisu po 47.

Tymczasem Polonia nie dawała za wygraną. Dobra skuteczność z obwodu pozwoliła jej kontrolować rezultat do końca III kwarty. Niestety graczom Znicza poweru wystarczyło tylko na chwilę. W gazie byli za to przyjezdni. W 35 minucie nasza drużyna przegrywała różnicą 8 punktów, za chwilę nawet 12. Goście odjeżdżali, a gospodarze zamiast walczyć spuścili głowy.

ZNICZ JAROSŁAW - POLONIA 2011 WARSZAWA 68:85 (15:20, 14:20, 28:20, 11:25)

ZNICZ: Williamson 16, Chappell 16, Mays 13 (3x3), Sarzało 10 (2x3), Zabłocki 6 (2x3) oraz Mikołajko 0, Wyka 0, Witos 3 (1x3), Moralewicz 4, Gazarkiewicz 0.

POLONIA 2011: Berisha 7 (1x3), Mokros 6 (1x3), Karwowski 18 (2x3), Bigus 2, Śnieg 12 oraz Lewandowski 14 (3x3), Pamuła 16 (4x3), Dutkiewicz 8 (1x3), Kolowca 0, Linowski 0, Wilczek 2.

SĘDZIOWALI: Grzegorz Ziemblicki, Dariusz Lenczkowski, Mariusz Adameczek. WIDZÓW: 1200.