Koszykówka I liga kobiet: AZS Mostostal Res-Drop Rzeszów lepszy od KS Pisaeczno.

AZS Rzeszów wygrał pewnie, ale za nisko. Nz. w akcji Urszula Rosochacka, która zaliczyła jeden z lepszych meczów w sezonie. Krzysztof Kapica
W meczu 6. kolejki AZS Mostostal Res-Drop Rzeszów wygrał w swojej hali 75:57(30:20, 15:10, 16:11, 14:16) z KS Piaseczno.

AZS pewnie zaksięgował dwa duże punkty, a pewne problemy miał tylko w I połowie (w II kwarcie z 30:20, zrobiło się 30;28), ale zdążył jeszcze przed duża przerwa wypracowac konkretna przewagę. Po 30 minutach było już 61:41 i stało sie jasne , że "akademiczki" po raz drugiw sezonie pokonaja KS Piaseczno (pierwsza wygrana nasz team odniósł w Pucharze Polski).

Gospodynie, poza I kwartą, grały nierówno, nie wykorzystywały przewagi pod koszami, często przegrywały walkę na bronionej tablicy. Szczęśliwie koszykarki z Piaseczna nie umiały wykorzystać takiej sytuacji. W kwarcie nr 4 obie strony licytowały się już w ilości i różnorodności popełnianych błędów. W AZS-ie tradycyjnie grę ciągnęła Edyta Czerwonka, ale oprócz asyst, nazbierała też niemało strat. Z zawodniczek, które zwykle są na drugim planie ambitnie i skutecznie poczynała sobie Urszula Rosochacka (13 pkt. do przerwy).

- Mecz rozstrzygnęliśmy w trzceiej kwarcie, ale gdy na boisku pojawiło się więcej rezerwowych, za dużo było bałaganu w grze. Kuleje dogranie do centerek, przez co nie wykorzystaliśmy odpowiednio przewagi centymetrów - oceniał Grzegorz Wiśniowski, coach AZS-u.
- Brakowało nam kilku ważnych zawodniczek, co nie zmienia faktu, że zagraliśmy źle, chyba najsłabiej w sezonie - dodał Teodor Mołlow, trener KS.

Więcej o meczu w poniedziałkowym stadionie.