Koszykówka I liga mężczyzn: MOSiR Krosno padł po dogrywce w Pruszkowie

Krośnianie mieli po meczu ze Zniczem potęzny niedosyt. Nz. w akcji Piotr Pluta.
Krośnianie mieli po meczu ze Zniczem potęzny niedosyt. Nz. w akcji Piotr Pluta. Tomasz Jefimow
Problemy MOSiRu rozpoczęły się w połowie II kwarty, gdy wysocy naszego zespołu złapali kolejne faule. Trener Mariusz Zamirski był zmuszony zacząć mocniej rotować składem, co wykorzystali pruszkowianie.

- Zapanował chaos, przestaliśmy cokolwiek grać w obronie - powiedział coach krośnian.

W drugiej połowie nasz zespół rozpoczął mozolne odrabianie strat. Szło mu coraz lepiej. W pewnym momencie nogę skręcił Adrian Mroczek-Truskowski, to osłabiło aktywa gości, ale nie pozbawiło wiary w sukces. W ostatniej minucie IV kwarty nasz zespół wybronił akcję, po czym do końca gry zostało 26 sekund. Krośnianie potrafili dojść do czystej pozycji, ale piłka nie chciała wpaść do kosza. W dogrywce wynik był długo na styku, ale w końcu miejscowi zaliczyli trójkę i dopięli swego.

- Kontuzja Adriana, zmęczenie, niepotrzebne błędy sprawiły, że mecz nam uciekł - dodał Zamirski. - Swoich graczy mogę pochwalić za ambicję, determinację. Nie odpuszczali do końca, ale brakło trochę szczęścia tym razem.

ZNICZ BASKET PRUSZKÓW - DELIKATESY CENTRUM PBS BANK MOSiR KROSNO 77:73 (18:22, 28:11, 13;16, 8:18 - dogrywka 10:6)
ZNICZ: Aleksandrowicz 15 (1x3), Weatherspoon17, Radwan 12 (2x3), Briegmann 9, Malewski 6 oraz Świderski 3 (1x3), Czech 6, Czubek 0, Fraś 9.
MOSiR: Mroczek-Truskowski 13 (2x3), Michalski 4, Pluta 18 (4x3), Hajnsz 9, Ożóg 7 oraz Oczkowicz 9 (1x3), Sołtysiak 0, Puścizna 0, Przewrocki 0, Deja 12.