Koszykówka I liga mężczyzn: MOSiR Krosno wygrał w Wałbrzychu

MOSiR pokazał klasę w Wałbrzychu.
MOSiR pokazał klasę w Wałbrzychu. Tomasz Jefimow
Krośnianie poszli za ciosem po pokonaniu Sokoła i wygrali pierwszy wyjazdowy mecz w sezonie. Dokonali tego w doskonałym stylu.

Wałbrzyski autsajder trzymał się tylko w pierwszej kwarcie, potem coraz więcej do powiedzenia zaczął mieć nasz team, który w rzadko spotykany sposób dominował w walce na deskach (46 do 24).

Kiedy zespoły zamieniły się stronami Górnik tracił coraz bardziej dystans. MOSiR złapał solidny wiatr w żagle nie tylko w ataku (50 punktów po przerwie), ale też nie zaniedbywał obowiązków defensywie. Po trzeciej kwarcie było już jasne, że nasz zespół wróci z Dolnego Śląska z tarczą (65:47 dla MOSiR-u po 30. minutach). W krośnieńskiej drużynie po długiej rehabilitacji wystąpił już Dariusz Oczkowicz.

GÓRNIK WAŁBRZYCH - DELIKATESY CENTRUM PBS BANK MOSIR KROSNO 56:86 (15:16, 14:20, 18:29, 9:21)
GÓRNIK: Sterenga 11 (1x3), Jakóbczyk 7 (1x3, 3 as., 4 prz.), Matczak 15 (2x3, 3 prz.), Grzywa 10 (9 zb.), Bierwagen 7, Buczyniak 2, Stochmiałek 2, Pieloch 0, Ratajczak 2 (3 prz.).
MOSiR: Mroczek-Truskowski 6 (6 zb.), Michalski 9 (7 as., 11 zb.), Pluta 20 (3x3, 9 zb.), Hajnsz 18 (2x3, 6 zb.), Ożóg 12 (3 as.), Przewrocki 7 (1x3, 6 zb.), Bal 0, Musijowski 2 (3 as.), Oczkowicz 6, Puścizna 6 (2x3).