Koszykówka I liga mężczyzn: MOSiR Krosno zgasił Znicz Pruszków

Sebastian Czech
Koszykarze MOSiR zrobili krok w stronę zajęcia wysokiej pozycji przed fazą play-off, a przy okazji pomogli Sokołowi Łańcut w walce o utrzymanie miejsca w ósemce. Nz. w akcji Piotr Pluta. Tomasz Jefimow
Krośnianie wreszcie pokazali klasę i pokonali Znicz Basket Pruszków 95:63. To pierwsza wygrana MOSiR-u pod wodzą trenera Bogusława Wołoszyna.

zdaniem zawodnika

DARIUSZ OCZKOWICZ, MOSIR
Pokazaliśmy, że mamy możliwości, tylko musimy je częściej wykorzystywać. Nowy trener jest z nami co prawda krótko, ale efekty jego pracy są już widoczne. Skupiamy się na bieżących spotkaniach oraz fazie play-out, w której przyjdzie nam walczyć o utrzymanie I-ligowego bytu. Na razie nie spekulujemy, z kim chcielibyśmy grać.

Kibice w krośnieńskiej hali dawno już nie mieli okazji tak często oklaskiwać swej drużyny. MOSiR zagrał wreszcie skutecznie zarówno w obronie, jak i ataku, przez co pruszkowianie tylko przez część I kwarty nawiązaywali wyrównaną walkę. 2. minuty przed jej końcem punkty zdobył Piotr Pluta, dokładając później trójkę. Po nim błysnął Przemysław Hajnsz, który zaliczył akcję 2+1. Był to tylko wstęp do wydarzeń z II kwarty, w której gospodarze całkowicie dominowali na parkiecie. Równych sobie pod koszem nie miał Tomasz Deja, serią czterech trójek zbombardował rywali Łukasz Puścizna, a Dariusz Oczkowicz, Kamil Michalski, Marcin Ecka, Bartosz Bal górowali nad przeciwnikiem w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła. Na końcu nastał czas na efektowne wsady (Hajnsz) i podania zza pleców pod koszem Znicza.

zdaniem trenera

Bogusław WOŁOSZYN, MOSiR
Zrobiliśmy postępy przede wszystkim w obronie. Znicz ma dobrych strzelców, ale nie pozwoliliśmy im za wiele trafić. Przeciwnik nie mógł wykorzystać atutów. Zawodnicy powoli zaczynają rozumieć moją koncepcję gry i realizować ją na parkiecie.
Dariusz OCZKOWICZ, zawodnik MOSiR-u

DELIKATESY CENTRUM PBS BANK MOSiR KROSNO - ZNICZ BASKET PRUSZKÓW 95:63 (25:18, 25:15, 20:16, 25:14)
MOSiR: Hajnsz 10 (1x3), Pluta 21 (3x3), Deja 17, Oczkowicz 15 (2x3), Michalski 0 oraz Mroczek 2, Bal 8 (2x3), Puścizna 14 (4x3),. Ecka 5 (1x3), Musijowski 2, Sołtysiak 1.
ZNICZ: Aleksandrowicz 2, Weatherspoon 15 (1x3), Radwan 13 (1x3), Nowak 6, Malewski 10 oraz Suliński 3 (1x3), Briegmann 4, Czubek 3 (1x3), Piotrowski 2, Fraś 5.