Koszykówka I liga mężćzyzn: Siarka tarnobrzeg po raz siódmy z rzędu zwycięska.

Piotr Szpak
Siarkowcy wygrywają mecz za meczem. Katowican szybko odarli ze złudzeń.
Siarkowcy wygrywają mecz za meczem. Katowican szybko odarli ze złudzeń. Marcin Radzimowski
Ogranie AZS AWF Katowice było siódmym zwycięstwem Siarki z rzędu. Rysą na sukcesie tarnobrzeżan była żenująca gra rezerwowych.

ZDANIEM TRENERA

Zbigniew Pyszniak, Siarka
Dużo grali młodzi i ci malkontenci, którzy tak narzekają na brak młodych na boisku mieli kolejną okazję, by przekonać się, ile ci chłopcy potrafią. Niech każdy kibic sam wyciągnie wnioski.

Niespodziewanie początek należał do gości, którzy w 3 minucie prowadzili 7:5. Jednak gospodarze szybko się otrząsneli. Efektem tego było prowadzenie 19:14 w 7 minucie. "Siarkowcy" na drugą kwartę wyszli bardziej skoncentrowani i w 13 minucie było już 33:20, a w 17 minucie 40:29. Największe w I połowie, bo 16-punktowe prowadzenie miejscowi osiągneli w ostatniej 20 minucie, kiedy to za dwa trafił Tomasz Pisarczyk (47:31).
Trzecią "ćwiartkę" Siarka zaczęłą od dwóch “trójek" (Krupa, Barycz) i było 53:31. Gospodarze nie spoczęli na laurach. Pierwsze trzy minuty wygrali 13:0 (63:31). "Siarkowcy" nie mieli litości dla "akademików". W 28 minucie po wolnych Adriana Czerwonki było już 73:39. W obliczu tak dużej przewagi trener Zbigniew Pyszniak dał pograć zawodnikom drugoplanowym, a ci chwilami kompromitowali się na tle rezerwowych graczy ostatniej drużyny w tabeli.
SIARKA TARNOBRZEG - AZS AWF KATOWICE 80:62 (23:20, 27:16, 24:11, 6:15)
SIARKA: Barycz 16 (2x3), Pisaryczyk 15 (1x3), Baran 14 (3x3), Czerwonka 6, Woźniak 2 oraz Krupa 18 (4x3), Szpyrka 8 (1x3), Miś 2, Ucinek 2, Uriasz 0, Rabka 0, Bąk 0.
AZS: Milewski 14 (1x3), Piotrowski 12, Wójciak 10 (2x3), Leszczyński 2, Koczwara oraz Gembus 9 (1x3), Dziemba 6, Zając 5, Jurga 4.