Koszykówka I liga mężczyzn: Siarka Tarnobrzeg wygrała szlagier 27. kolejki

Siarkowcy pokazali, że są mocni i pewnie ograli MKS. Nz. w akcji Piotr Miś, center naszej ekipy. Marcin Radzimowski
W najciekawszym meczu 27. kolejki zaplecza ekstraklasy koszykarze Siarki Tarnorzeg wygrali 77:68 (19:17, 19:24, 26:10, 13:17) z MKS-em Dąbrowa Górnicza.

Siarkowcy, aby zachować szansę na zajęcie miejsc 1-2 przed play-offem musieli wygrać z zagłębiakami i najlepiej wyjść na plus w dwumeczu. Sztuka się udała (62:70 w Dąbrowie). W I połowie łatwo nie było, MKS wygrał ją 41:38 i mógł marzyć o sukcesie. W przerwie tarnobrzeżanie potrafili się znakomicie skoncentrować i właściwie już w trzeciej kwarcie odarli przeciwnika ze złudzeń - prowadzili po niej 64:51.
SIARKA TARNOBRZEG - MKS DĄBROWA GÓRNICZA 77:68 (19:17, 19:24, 26:10, 13:17)
SIARKA: Barycz 15 (14 zb), Miś 14 (10 zb), Baran 12, Krupa 12, Szpyrka 9, Czerwonka 8, Pisarczyk 7, Woźniak 0, Uriasz 0.
MKS: Szczypka 26, Piechowicz 9, Basiński 8 (10 zb), Lisewski 7, Koziński 6, Zieliński 5, Bogdanowicz 5, Zmarlak 2.

Szerzej o meczu w poniedziałkowym stadionie.