Koszykówka: Mistrzostwa Podkarpacia w Krośnie już za dwa dni

Rok temu w finale mistrzostw Sokół pokonał krośnian. Nz o piłkę walczy Bartosz Dubiel, skrzydłowy łańcucian i Andrzej Peciak skrzydłowy MOSiR-u. Marek Dybaś
Przez cały najbliższy weekend w Krośnie królować będzie koszykówka. W hali przy ul. Bursaki rozegrane zostaną Mistrzostwa Podkarpacia. Tytułu broni Sokół Łańcut, ale do faworytów nie należy.

Tak było rok temu

W Stalowej Woli rok temu mistrzem Podkarpacia został Sokół Łańcut. Oto wyniki meczów decydujących meczów w tamtych zawodach: o 5 miejsce: Siarka - Resovia 83:65 (37:11, 12:23, 9:26, 25:5); o 3. miejsce: Stal - Znicz 64:54 (22:15, 15:13, 14:12, 13:14); o 1. miejsce: Sokół - MOSiR 63:57 (21:13, 12:13, 16:17, 14:14).

Łańcucianie rok temu wygrali zasłużenie, choć trochę niespodziewanie. W finale pokonali MOSiR Krosno. "Sokoły" ostatnio dokonały mnóstwo zmian w składzie, ciągle szukają centra i będzie im ciężko namieszać w zawodach.

Zdecydowanym faworytem jest ekstraklasowy Znicz. Jarosławianie tydzień temu pewnie wygrywali u siebie w Memoriale Matusza, gdzie wystąpiła też Stal Stalowa Wola, Sokół i Siarka Tarnobrzeg. W mistrzostwach po raz pierwszy zagra zaledwie 6 drużyn, z tego tylko 5 podkarpackich. Nieobecni to Polonia Przemyśl i Resovia.

Pierwsza ma zespół na najniższym, III-ligowym poziomie i jej występ w Krośnie nie miałby za dużego sensu. Resovia jako drużyna na razie w ogóle nie istniej. Aby turniej miał parzystą liczbę zespołów gościnnie wystąpi w nim kadra Polski do 20 lat.

Cała stawka została podzielona na grupy A i B. W pierwszej zagrają MOSiR Krosno, Stal Stalowa Wola, Kadra Polski U-20, w drugiej Znicz Jarosław, Siarka Tarnobrzeg, Sokół Łańcut.

Terminarz gier: piątek,
16 Siarka - Łańcut, 18 MOSiR - Kadra U-20; sobota, 10 Sokół - Znicz, 12 Stal - Kadra U-20, 16 Znicz - Siarka, 18 MOSiR - Stal