Koszykówka | Suzuki 1 Liga Mężczyzn. Krośnianie bez szans w starciu w Wałbrzychu

SEC
Jakub Czech
Początek bardzo dobry, środek dający nadzieję, zaś końcowe półtorej kwarty to pozbawienie wszelkich nadziei i złudzeń na korzystny rezultat, tak najkrócej można scharakteryzować występ krośnian na trudnym skądinąd terenie w Wałbrzychu.

Owe pierwsze minuty nawet zaskakiwały na plus. Rezultat wszak otworzył Bartosz Ciechociński, za chwilę powtórzył celny rzut, a w jego ślady poszedł Maciej Żmudzki. A, że wszystko działo się przy bezbłędnej obronie Miasta Szkła, wynik widniał nader korzystny dla gości, bo 6:0.

Faworyzowany Górnik co prawda zaczął odrabiać straty, ale ponownie przyjezdni ruszyli do przodu. Tym razem za sprawą Alana Czujkowskiego (skuteczna dwójka i trójka) oraz Damiana Ciesielskiego (rzut za dwa) i Miasto Szkła prowadziło 13:7. Mecz wkraczał w połowę pierwszej kwarty, zatem należało oczekiwać walki w kolejnych jego fragmentach.

Niestety przewidywania całkowicie się rozjechały lub jak kto woli, wzięły w łeb. Po prostu od tego momentu na parkiecie istnieli już tylko wałbrzyszanie, w szeregach których szalał Krzysztof Jakóbczyk, raz po raz trafiając z dystansu i powiększając przewagę miejscowych.

Wspomniane na wstępie nadzieje na powrót do gry i wznowienie w miarę wyrównanej rywalizacji pojawiły się w drugiej kwarcie, kiedy to krośnianie zredukowali dystans do 9-10 punktów i utrzymywali go do połowy trzeciej odsłony. Wówczas to Górnik zaczął odjeżdżać na odległość gwarantującą już zwycięstwo.

Potwierdzeniem natomiast dominacji miejscowych okazała się ostatnia kwarta, w której to przewaga gospodarzy wynosiła nawet przeszło 30 punktów.

Górnik Trans.eu Wałbrzych Miasto Szkła Krosno 97-68

Kwarty: 31:16, 16:22, 21:11, 29:19.

Górnik: Durski 6 (2x3), Jakóbczyk 27 (7x3), Bojanowski 14 (1x3), Cechniak 11, Zywart 2 oraz Malesa 9 (1x3), Koperski 18 (3x3), Wrób El 2, Warmiłło 0, Ratajczak 8. Trener Łukasz Grudniewski.

Miasto Szkła: Oczkowicz 4, Czujkowski 17 (3x3), Ciechociński 15, Żmudzki 12, Ciesielski 6 oraz Szczypiński 10 (1x3), Krzywdziński 1, Jankowski 1, Szwedo 2. Trener Marcin Radomski.