Koszykówka, Suzuki 1 Liga Mężczyzn. Miasto Szkła Krosno kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa

Sec
Jakub Czech
Od kilku dobrych kolejek krośnianom zupełnie jest obojętne czy grają na własnym parkiecie, czy też rywalizują w hali rywala. W domu i na wyjeździe bowiem wygrywają mecz za meczem, zmierzając konsekwentnie do celu, jakim są występy w play-offach.

Indywidualnie od wielu spotkań imponuje Alan Czujkowski. Silny skrzydłowy Miasta Szkła ustabilizował formę na wysokim poziomie i w każdym spotkaniu punktuje niemal z każdej pozycji, a ponadto ogrywa ważną rolę w poczynaniach defensywnych. Stanowi najważniejszy, najmocniejszy punkt drużyny, decyduje w największym obecnie stopniu o sile drużyny.

Drugi mecz z rzędu lidera zespołu wspierał Mateusz Szczypiński, którego skuteczność pod koszem przeciwnika przyczyniła się do osiągnięcia korzystnego rezultatu. Właśnie wspomniany duet wziął na siebie ciężar gry w najtrudniejszym dla Miasta Szkła momencie, kiedy Kotwica w trzeciej kwarcie prowadziła już różnicą 13 punktów (48:35). Wówczas to goście ruszyli do odrabiania strat, doprowadzając na 3. minuty przed końcem kwarty do remisu 48:48.

Losy konfrontacji ważyły się niemal do ostatniej sekundy. Dość powiedzieć, że na pół minuty przed ostatnią syreną przyjezdni posiadali zaledwie trzypunktową przewagę (75:72). Na szczęście potrafili ją utrzymać, między innymi dzięki celnym rzutom osobistym na samym finiszu. Teraz Miasto Szkła będzie podejmować na własnym boisku utytułowanego, obecnie wicelidera tabeli, Górnika Wałbrzych.

Energa Kotwica Kołobrzeg - Miasto Szkła Krosno 75:80

Kwarty: 16:18, 21:17, 18:16, 20:29.

Kotwica: Dymała 12 (3x3), Robak 13 (3x3), Struski 5, Kulon 7 (1x3), Sadło 8 oraz Kruszczyński 3 (1x3), Watroba 6, Wyszkowski 12 (2x3), Stankowski 9 (3x3), Pawlak 0. Trener Rafał Frank.

Miasto Szkła: Szczypiński 21 (3x3), Oczkowicz 3 (1x3), Żmudzki 4, Czujkowski 22 (3x3), Konopatzki 9 (1x3) oraz Ciechociński 5, Krzywdziński 8 (1x3), Ciesielski 8. Trener Marcin Radomski.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani