Koszykówka, Suzuki 1 Liga Mężczyzn. Miasto Szkła Krosno wygrało wyjazdowe spotkanie z Pogonią Prudnik

Jakub Czech
Miasto Szkła Krosno po znakomitej końcówce pokonało w wyjazdowym spotkaniu Pogoń Prudnik.

Pogoń starała się od początku narzucić swoje warunki gry. To właśnie gospodarze jako pierwsi objęli prowadzenie i na samym początku właściwie to tylko oni trafiali. Koszykarze Miasta Szkła pierwsze punkty zdobyli przy stanie 7:0. Później jednak gra się wyrównała i ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się minimalną wygraną zespołu z Prudnika.

Na początku drugiej odsłony krośnianom po raz pierwszy udało się doprowadzić do wyrównania. Jednak od stanu 14:14 miejscowi znowu próbowali przejąć inicjatywę. Chociaż 5 minut przed przerwą Pogoń uciekła ponownie na 8 punktów, to jednak "Szklany Team" i tym razem zdołał się pozbierać, a półtorej minuty przed końcem drugiej kwarty podopieczni trenera Marcina Radomskiego nawet wyszli na prowadzenie. Ostatecznie jednak pierwsza połowa zakończyła się wygraną koszykarzy z Prudnika 39:36.

Początek drugiej połowy pokazał, że miejscowi nie zamierzają tanio skóry sprzedać. W początkowej fazie trzeciej kwarty to oni dominowali na parkiecie i zdołali sobie nawet wypracować 11 punktów przewagi. Mimo wszystko krośnian stać było na kolejny zryw i jeszcze raz potrafili dogonić rywala. Po celnej "trójce" Piotra Wielocha ze sporej przewagi został już tylko punkt. Pogoń też jednak nie zamierzała się poddawać i przed decydującą kwartą zdołała jeszcze uciec na 6 "oczek".

Na początku czwartej odsłony wydawało się, że wygrana jest coraz bliżej gospodarzy, bo ponownie zdołali powiększyć przewagę do 10 punktów. Potem powoli zaczęli się jednak budzić krośnianie, którzy jakby się przyczaili przed ostatecznym szturmem. Pogoń jakby stanęła, a Miasto Szkła po celnym rzucie Wielocha wyrównało na niespełna 4 minuty przed końcem. Potem krośnianie po raz kolejny pokazali charakter i w samej końcówce punktowali głównie oni. Ostatecznie wygrali ostatnią kwartę aż 11 punktami, a w całym meczu byli lepsi o 5 "oczek".

Pogoń Prudnik - Miasto Szkła Krosno 85:90

Kwarty: 14:12, 25:24, 22:19, 24:35.

Pogoń: Sanny 7, Pisarczyk 7 (1x3), Mordzak 12 (2x3), Nowakowski 23 (3x3), Madziar 9 (1x3) oraz Kutta 10 (1x3), Kapuściński 0, Mroczek-Truskowski 5 (1x3), Janiak 12 (2x3), Garwol 0. Trener Tomasz Michalak.

Miasto Szkła: Szczypiński 22 (7x3), Oczkowicz 4, Czujkowski 23 (2x3), Żmudzki 7, Wieloch 14 (2x3) oraz Ciesielski 5 (1x3), Krzywdziński 8, Ciechociński 7 (1x3). Trener Marcin Radomski.