Koszykówka, Suzuki 1 Liga Mężczyzn. Pogoń Prudnik przegrała w Krośnie z Miastem Szkła [RELACJA, ZDJĘCIA]

Sebastian Czech, Jakub Czech
Miasto Szkła natarło z takim impetem, że używając terminologii bokserskiej, już w pierwszych minutach znokautowało rywala, rozstrzygając o losach pojedynku.

Na dowód powyższego stwierdzenia podajmy fakt, iż po 3. minutach gry krośnianie prowadzili 12:0, a punktowali samymi trójkami. Z dystansu celnie w tym czasie rzucali Piotr Wieloch (dwukrotnie), Alan Czujkowski i Mariusz Konopatzki.

Ten ostatni w ogóle miał swój dzień. Na 8 prób za 3 skutecznych miał w całym spotkaniu 6, z tego większość w pierwszej i drugiej kwarcie. Podkreślić ponadto należy równie znakomitą postawę gospodarzy w defensywie. Nie tylko zdobywali kolejne punkty, ale też super bronili, wypracowując sobie kontry pozwalające podwyższać wynik.

Wszystko to zagwarantowało miejscowym sporą przewagę po pierwszej połowie. Na przerwę podopieczni Marcina Radomskiego schodzili z zapasem 24 punktów (51:27), zaś trzecią kwartę rozpoczęli od efektownego wsadu Macieja Żmudzkiego oraz od kolejnej trójki, tym razem zapisanej na konto Tomasza Krzywdzińskiego. W 25. minucie natomiast Miasto Szkła wygrywało 60:31 i stało się jasne, że tego meczu przegrać po prostu nie może. Na parkiecie pojawili się młodzi zawodnicy w osobach Kacpra Walciszewskiego i Mateusza Łączyńskiego, którzy również mieli swój wkład w okazałe zwycięstwo gospodarzy

Miasto Szkła Krosno - Pogoń Prudnik 95:70

Kwarty: 25:10, 26:17, 20:21, 24:22.

Miasto Szkła: Oczkowicz 7 (1x3), Konopatzki 22 (6x3), Żmudzki 10, Czujkowski 14 (1x3), Wieloch 13 (2x3) oraz Szczypiński 3 (1x3), Krzywdziński 15 (1x3), Ciesielski 6, Walciszewski 2, M. Łączyński 3, Ciechociński 0. Trener Marcin Radomski.

Pogoń: Sanny 11 (3x3), W. Pisarczyk 5 (1x3), Mordzak 14 (1x3), Nowakowski 7, Janiak 10 (2x3) oraz Kociuga 0, Kapuściński 2, Sroka 6 (1x3), Madziar 6, Garwol 10 (2x3). Trener Dominik Tomczyk.