Kret drugi, Prokop złamał obojczyk

Marek Bluj
Do zwycięstwa Łukaszowi Kretowi z PGE Marmy zabrakło jednego punktu.
Do zwycięstwa Łukaszowi Kretowi z PGE Marmy zabrakło jednego punktu. ARCHIWUM
I szczęśliwe i pechowe okazał się turniej w ramach Młodzieżowej Ligi Śląskiej.Łukasz Kret wywalczył drugie miejsce, ale jego kolega z PGE Marmy złamał obojczyk.

Na rzeszowskim torze triumfował Patryk Malitowski z Betardu Sparty Wrocław. Malitowski zgromadził na swoim koncie 13 punktów i wygrał z Kretem jednym "oczkiem". Łukasz wygrał trzy wyścigi, raz był drugi i raz finiszował na trzeciej pozycji. Był to niezły występ Kreta, który wyprzedził Patryka Kociembę (Wrocław) - 12 pkt., Rafała Malczewskiego (Włókniarz Częstochowa) - 11, Tadeusza Kostro (Tauron Azoty Tarnów) - 10.

Kamil Prokop w pierwszym swoim starcie był trzeci, ale kiedy jechał po raz drugi w szóstym wyścigu, na czwartej pozycji miał upadek, w konsekwencji którego złamał obojczyk i został sklasyfikowany na 15. miejscu. Nasz zawodnik został odwieziony do szpitala.

W zawodach startowali także żużlowcy z Rybnika i Opola oraz Mateusz Wieczorek z KSM Krosno, który zdobył 4 punkty i zajął 12 miejsce. Dziś Łukasz Kret wystartuje w Gdańsku w turnieju zaplecza kadry juniorów.