Król Artur II - wkraczasz w świat magii (zobacz film)

  Król Artur II - wkraczasz w świat magii (zobacz film)

  Jakub Wydrzyński

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Król Artur jest teraz okaleczonym władcą, który próbuje naprawić rozdartą na kawałki ziemię i jednocześnie uleczyć swe schorowane ciało.

  Król Artur jest teraz okaleczonym władcą, który próbuje naprawić rozdartą na kawałki ziemię i jednocześnie uleczyć swe schorowane ciało. ©Cenega

  Król Artur to epicka gra stworzona z niezwykłym rozmachem. Rewelacyjna grafika i muzyka. Walka, magia, czary. Klimat gier spod znaku Total War widać tu na każdym kroku.
  Król Artur jest teraz okaleczonym władcą, który próbuje naprawić rozdartą na kawałki ziemię i jednocześnie uleczyć swe schorowane ciało.

  Król Artur jest teraz okaleczonym władcą, który próbuje naprawić rozdartą na kawałki ziemię i jednocześnie uleczyć swe schorowane ciało. ©Cenega

  Król Artur II to sequel doskonałej strategii czasu rzeczywistego w klimatach Fantasy RPG, który poszerzy granice tego gatunku. Fabuła gry rozpoczyna się długo po tym jak młody Artur wyciągnął magiczny miecz z kamienia, jednocząc tym samym rozdartą wojną Brytanię, gromadząc rycerzy Okrągłego Stołu i zabezpieczając pokój w Camelot dzięki mocy Świętego Graala. I to w tym momencie, w którym zazwyczaj legenda się kończy, gra Król Artur II rozpoczyna swoją straszliwą opowieść...

  Już na początku jesteśmy zasypywani dużą ilością informacji, które mają wpływ na późniejsze wydarzenia. Co ciekawe - możemy decydować którą ścieżką będziemy podążać i w jaki sposób rozplanujemy nasze działania taktyczne.

  Magia i wojna

  Świat wygląda bardzo okazale. Szczegółowo odwzorowano poszczególne krainy, które ze względu na swój rozmiar wyglądają świetnie. Mroczna atmosfera gry jest potęgowana przez klimatyczną muzykę i ilustracje.

  Jest wiele nawiązań do serii Total War. Nie ma co ukrywać - Król Artur czerpie najlepsze rozwiązania właśnie z tego cyklu. Po rozmieszczeniu jednostek i wydaniu kilku komend uczestniczymy w ogromnych bitwach w których biorą udział dziesiątki tysięcy jednostek. Dużą rolę odgrywa magia, nieoceniona w walce z przeciwnikiem posiadającym o wiele większe możliwości militarne.

  Taktycznie rozbudowana

  Na początku dysponujemy armią składającą się z rycerzy, łuczników i konnicy. Nie tak łatwo rozplanować wszystkie manewry, chociaż przed walką możemy dokładnie rozmieścić żołnierzy na polu bitwy. Krainę możemy obserwować z dowolnej perspektywy - oddalając i przybliżając kamerę.
  Rozgrywka odbywa się w systemie turowym. Na mapie taktycznej znajduje się sporo oddziałów nieprzyjaciół. Widzimy każdy ich ruch oraz zamiary.

  Potwory, magia, zaklęcia

  Morale naszej armii spadają, gdy tracimy zbyt dużo żołnierzy. Wówczas nasze oddziały są bardzo łatwym celem dla przeciwnika. Po każdej stoczonej bitwie otrzymujemy pieniądze na wyposażenie armii. Z czasem możemy rekrutować potężne armie potworów, które ze względu na swój rozmiar sieją chaos w szeregach wroga. Przeciwnik dysponuje czarną magią i zaklęciami, które skutecznie mogą nam utrudnić życie. Taktyka ma niebagatelne znaczenie i śmiało można powiedzieć, że jest to Total War w fantastycznych klimatach.

  O tym co wykonuje oponent dowiadujemy się z informacji lektora, który w tej grze tworzy naprawdę świetną atmosferę. Samo przedstawienie historii jest bardzo ciekawe i w każdym przypadku czytamy mnóstwo dialogów.

  Grafika jest świetna. Z każdą turą możemy obserwować rozmaite efekty wizualne oraz zmieniające się pory roku. Dużą rolę odgrywa też aspekt ekonomiczny, który wymusza na nas mądrą i przemyślaną gospodarkę. Tyczy się to budowli jak i coraz potężniejszych jednostek, w które inwestujemy po wygranych bitwach. Muzyka jest również okazała i wprowadza nas w mroczny klimat świata fantasy.
  Druga część Króla Artura może się spodobać entuzjastom gier strategicznych i osobom, które lubią gry osadzone w klimatach fantasy. Królestwo czeka na Twoje rozkazy! Premiera za kilka dni.

  Grafika: 9 / Muzyka: 8 / Grywalność: 8 / Ocena ogólna: 8


  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo