Krośnieńska klasa O: Zmiana lidera

ar
O piłkę walczą Arkadiusz Westwalewicz (podnosi rękę) z Waldemarem Wolskim.
O piłkę walczą Arkadiusz Westwalewicz (podnosi rękę) z Waldemarem Wolskim. ANDRZEJ RAUS
Po zwycięstwie na własnym boisku z jaślanami i po porażce Zamczyska w Skołyszynie, piłkarze Krośnianki wrócili na fotel lidera. Ale czy za tydzień role się nie odwrócą? Zamczysko podejmuje Orła, krośnianie jadą do Zarszyna. Zrobiło się ciekawie i emocjonująco.

KROŚNIANKA - RAFINERIA/CZARNI II JASŁO 3-0 (1-0)

1-0 Bożek (34-głową), 2-0 Mrowiec (49), 3-0 Urban (56).
KROŚNIANKA: Potrawski - Bożek, Jurczak, Sokół, Urban - Śledź (71. Dyląg), Gruszeczka, Ruszała, Ziobro - Mrowiec, Westwalewicz (68. K. Gęsiak).
RAFINERIA/CZARNI II: Wilisowski - Ciciora, Skuba, G. Wolski, W. Wolski - Dziedzic, Berek (17. Berkowicz), Pytlowany (64. Dziadosz), Ślęzak - Kalityński, Gryboś.
Sędziował Marek Komański (Mielec). Żółte kartki: Gruszeczka, Bożek, Westwalewicz - Dziedzic, Gryboś. Widzów 400.
Podopieczni trenera Antoniego Mrowca udowodnili, że nie składają broni w walce o awans. W przekonującym stylu sięgnęli wczoraj po komplet punktów w meczu z zawsze groźnymi rezerwami jasielskiej Rafinerii. Już w 1. minucie na listę strzelców mógł wpisać się rozgrywający niezły mecz Arkadiusz Westwalewicz. Strzał kapitana gospodarzy pewnie obronił jednak Krzysztof Wilisowski. Kolejną groźną sytuację stworzyli miejscowi w 30. minucie, kiedy to zamiast płasko po ziemi, zbyt wysoko uderzył piłkę Tomasz Ziobro. W chwilę później przestrzelił z kolei Daniel Ruszała. Co się odwlecze, to nie uciecze... W 34. minucie z rzutu rożnego precyzyjnie dośrodkował Ziobro, a do piłki najwyżej wyskoczył Artur Bożek i głową zdobył pierwszą bramkę.
Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie i krośnianie nadal dyktowali warunki, zmuszając gości do obrony. Co prawda po kontrze w 48. minucie Tomasz Kalityński strzelił głową tuż nad poprzeczką, ale już w chwilę później Westwalewicz dokładnym podaniem obsłużył na prawej stronie Jakuba Mrowca, a ten silnym uderzeniem z linii pola karnego nie dał szans Wilisowskiemu. Wynik meczu ustalił Urban, wykazując najwięcej opanowania w zamieszaniu podbramkowym. W końcówce Ruszała był bliski zdobycia czwartej bramki, ale tym razem golkiper przyjezdnych zdołał wybić piłkę na rzut rożny.

Pozostałe wyniki

Górnik Strachocina - Głowienka 5-3;
Nafta Jedlicze - Chłodnie Zarszyn 1-0 (0-0) Jasiński (84);
Orzeł Bażanówka - Gamart Mrukowa 1-0 (0-0) Januszczak (89);
Piast Miejsce Piastowe - Haczów 3-1 (0-1) Pasierbowicz (65), Pakiet 2 (75, 82) - Szyszlak (14);
Skołyszyn - Zamczysko Odrzykoń 1-0 (0-0) Czerkowicz (88);
Szarotka Uherce - Ostoja Kołaczyce 3-0 vo;
Zorza Łęki Dukielskie - Górnik Grabownica 3-2 (2-0) Ryczek (17), Kozielec (43) Ł. Śliwiński (55) - Orłowski 2 (78, 90).

Ocenia kolejkę

[obrazek3]RYSZARD TULEJA (trener Rafinerii/Czarni II Jasło): - Spora niespodzianka w Skołyszynie. Nam nie udało się nawiązać skutecznej walki z Krośnianką. W pozostałych spotkaniach wygrywali faworyci.