Krzysztof Ignaczak z Resovii najlepszym libero finału Ligi Światowej

Marek Bluj
Krzysztof Ignaczak był jedną z gwiazd finału Ligi Światowej 2011.
Krzysztof Ignaczak był jedną z gwiazd finału Ligi Światowej 2011. FIVB
Krzysztof Ignaczak, zawodnik Asseco Resovii wybrany został najlepszym libero finału Ligi Światowej 2011. Najlepiej punktującym zawodnikiem został Bartosz Kurek. Obaj otrzymali czeki na 10 tysięcy dolarów.

Polscy siatkarze zajęli historyczne trzecie miejsce w Lidze Światowej. Biało-czerwoni w meczu o brązowy medal pokonali Argentynę 3:0. Triumfatorem Ligi Światowej 2011 została Rosja, która w wielkim finale w trójmiejskiej Ergo Arenie, po świetnym pojedynku, wygrała z Brazylią 3:2 (23:25, 27:25, 25:23, 22:25, 15:11).

Polacy cieszyli się z pierwszego medalu, zwłaszcza, że na nasz zespół nikt nie stawiał.

- O sukcesie w Ergo Arenie zadecydowało serducho i siła charakteru - powiedział Krzysztof "Igła" Ignaczak, którego sportowym wzorem na pozycji libero jest Brazylijczyk Sergio. - To znakomity siatkarz. Jest on niesamowicie szybki. W meczu z Argentyną wznieśliśmy się na wyżyny swoich umiejętności. Jesteśmy bardzo ambitnym zespołem, który walczy do końca i ma przede wszystkim serce do walki. Nasza ciężka, trzymiesięczna praca, zaowocowała sukcesem. Teraz czas na wypoczynek i leczenie drobnych urazów.
Warto przypomnieć, że znajdujący się w świetnej dyspozycji Ignaczak był także najlepszy na swojej pozycji w fazie interkontynentalnej LŚ.

Zawodnicy naszej reprezentacji po zakończeniu finału LŚ otrzymali 2-tygodniowe urlopy.

Nagrody indywidualne w turnieju finałowym Ligi Światowej 2011: Najlepszy zawodnik (MVP): Maksim Michajłow (Rosja), Najlepiej punktujący: Bartosz Kurek (Polska), Najskuteczniej atakujący: Theo Lopes (Brazylia), Najlepiej zagrywający: Dmitrij Muserskij (Rosja), Najlepiej blokujący: Maksim Michajłow (Rosja), Najlepszy rozgrywający: Luciano De Cecco (Argentyna), Najlepszy przyjmujący: Murilo Endres (Brazylia), Najlepszy libero: Krzysztof Ignaczak (Polska).