KS Wiązownica wysoko przegrała z Siarką Tarnobrzeg. Przełamanie piłkarzy z Tarnobrzega

KS Wiązownica tym razem powodów do radości nie miał.
KS Wiązownica tym razem powodów do radości nie miał. Grzegorz Kostka
Siarka Tarnobrzeg jak już odblokowała się, to urządziła sobie poligon strzelecki na stadionie we Wiązownicy.

Przewaga gości nie podlegała żadnej dyskusji, zawodnicy z Tarnobrzega przez całe spotkanie kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń. Byli szybsi, bardziej zdecydowani a ich każda akcja ofensywna, pachniała bramką. Miejscowi nie mieli za bardzo czym się przeciwstawić nakręcającej się z minuty na minutę Siarce.

Strzelanie goli rozpoczął Józefiak, który w zamieszaniu pod bramkowym zachował najwięcej zimnej krwi. Chwile później wspomniany Józefiak strzałem głową podwyższył prowadzeni gości. Po kilku następnych minutach było już 0:3. Z woleja uderzył Paweł Wolski i Arkadiusz Słysz skapitulował po raz trzeci. Ozdobą pierwszej połowy była czwarta bramki. Paweł Rogala oddał strzał z 25 metrów i trafił idealnie w samo okienko bramki gospodarzy.

Po zmianie stron przyjezdni nie zamierzali odpuszczać miejscowym i już po ośmiu minutach zdobyli piątą bramkę za sprawą celnego uderzenia Pawła Wolskiego. Na kolejną bramkę trzeba było poczekać do 72 minuty, a jej autorem okazał się Gajewski. Dzieło zniszczenia Wiązownicy zakończył Paweł Rogala strzałem z 18 metrów. Miejscowym na pocieszenie pozostał tylko gol z rzutu karnego Kacpra Ropa w 90 minucie. Goście z Tarnobrzega mogli pokusić się o kolejne jeszcze gole, ale dobrych okazji nie wykorzystali Sulkowski i Mróz.

KS Wiązownica - Siarka Tarnobrzeg 1:7 (0:4)

Bramki: 0:1 Józefiak 9, 0:2 Józefiak 12, 0:3 Wolski 19, 0:4 Rogala 38, 0:5 Wolski 53, 0:6 Gajewski 72, 0:7 Rogala 75, 1:7 Rop 90-karny.

Wiązownica: Słysz – Telega, Sokolenko, Bentkowski, Lorenc (55 Gil) - A. Kasia, Rop, Kumor, Wydra (86 Buc), Michalik (55 Mac) - Szafar. Trener Valerij Sokolenko.

Siarka: Kowal – Wolski (62 Wdowiak), Duda, Kowalik, Sulkowski (62 Dapollonio) - Kargulewicz (75 Bury), Józefiak, Gajewski (72 Bałdyga), Tabor - Mróz, Rogala ż. Trener Grzegorz Opaliński.

Sędziował Czerwień (Kraków). Widzów 200.