Książki o Harrym Poterze na stosie: Rybnicki Alarm Smogowy zawiadamia prokuraturę ZDJĘCIA

Aleksander Król
Rybnicki Alarm Smogowy zawiadomił o możliwości popełnienia przestępstwa przez księdza palącego Harrego Pottera
Rybnicki Alarm Smogowy zawiadomił o możliwości popełnienia przestępstwa przez księdza palącego Harrego Pottera Fundacja SMS z Nieba / Facebook
Rybnicki Alarm Smogowy zawiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez księdza palącego książki Harrego Pottera. - Po zapoznaniu się z zamieszczoną na stronach Portalu OKO.press informacją "Za palenie książek ksiądz może pójść do aresztu i zapłacić 5 tys. zł grzywny zawiadamiam o możliwości popełnienia przestępstwa przez osoby wskazane w tej publikacji, organizatorów palenia książek i innych przedmiotów - zawiadomiło Prokuraturę Okręgową w Gdańsku Stowarzyszenie Rybnicki Alarm Smogowy.

Książki o Harrym Poterze na stosie: Rybnicki Alarm Smogowy zawiadamia prokuraturę

Rybnicki Alarm Smogowy zawiadomił Prokuraturę Okręgową w Gdańsku o możliwości popełnienia przestępstwa przez księdza palącego książki o Harrym Potterze.

PISALIŚMY O TYM:
Spalone książki przez księdza i ministrantów to: Harry Potter, Zmierzch i parasolka Hello Kitty. Pan Bóg się tym brzydzi?

Księża i ministranci spalili książki na stosie. Płonął Harry Potter, czy saga Zmierzch. Wydarzenie zrelacjonowała fundacja SMS z Nieba

Spalili książki na stosie. Ksiądz przeprasza: to był niefort...

Po zapoznaniu się z zamieszczoną na stronach Portalu OKO.press informacją "Za palenie książek ksiądz może pójść do aresztu i zapłacić 5 tys. zł grzywny", na podstawie art. 304 par.1 kpk zawiadamiam o możliwości popełnienia przestępstwa z art. 183 par.1 kodeksu karnego, przez osoby wskazane w tej publikacji- organizatorów palenia książek i innych przedmiotów - zawiadamia Prokuraturę Okręgową w Gdańsku Rybnicki Alarm Smogowy.

W uzasadnieniu zawiadomienia czytamy, że określone w art. 183 (Nieodpowiednie postępowanie z odpadami) zachowanie podlega odpowiedzialności karnej w przypadku, gdy zagraża życiu lub zdrowiu choć jednej osoby.

§ 1. Kto wbrew przepisom składuje, usuwa, przetwarza, dokonuje odzysku, unieszkodliwia albo transportuje odpady lub substancje w takich warunkach lub w taki sposób, że może to zagrozić życiu lub zdrowiu człowieka lub spowodować istotne obniżenie jakości wody, powietrza lub powierzchni ziemi
lub zniszczenie w świecie roślinnym lub zwierzęcym w znacznych rozmiarach, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.)

Zobaczcie zdjęcia:

Użyte w tym przepisie słowo ,,usuwa” , bez wątpienia oznacza ,,pozbywa się”.

Zawarty w przepisie zwrot "może to zagrozić życiu lub zdrowiu człowieka" rozumieć należy jako sprowadzenie realnego i konkretnego niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia człowieka, przy czym zagrożenie to nie musi mieć charakteru bezpośredniego. Przepis w tym zakresie jest przestępstwem formalnym. Wystarczy, że narażenie życia lub zdrowia człowieka na niebezpieczeństwo, wystąpi potencjalnie. Odpowiedzialności karnej podlega sprawca, którego postępowanie z odpadami doprowadziło do zagrożenia życia lub zdrowia człowieka, co oznacza, że nie musi wystąpić żaden przypadek śmiertelny ani skutkujący rozstrojem zdrowia.

CZYTAJCIE TEŻ:
Spalili "Harry'ego Pottera". Wydawca wydał oświadczenie

- Szkodliwość procederu spalania odpadów w poza spalarniami odpadów jest powszechnie znana i nie wymaga dowodu. Zasady postępowania z odpadami uregulowane są w ustawie o odpadach, a termiczne przekształcanie odpadów dozwolone jest wyłącznie w spalarniach lub współspalarniach - informuje Stowarzyszenie Rybnicki Alarm Smogowy.

W opisanym przypadku , jak wynika z doniesień Portalu spalane były: plastik, parasolki, figurki z lakierowanego i malowanego drewna, książki z kolorowymi okładkami, a termiczne przekształcanie takich odpadów jest źródłem emisji toksycznych substancji, których rodzaj i ilość powinien ustalić biegły - zauważa Stowarzyszenie Rybnicki Alarm Smogowy.

Miejsce, gdzie spalane były odpady znajduje się w rejonie zabudowy budynkami wielorodzinnymi (tak wynika ze zdjęć ze stron Fundacji SMS Z NIEBA) a trujące spaliny wdychały m.in. dzieci – prawdopodobnie ministranci, a zatem w ocenie stowarzyszenia zachodzi uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa z art. 183 par. 1 kk i uzasadnione jest wszczęcie postępowania przygotowawczego w celu ustalenia, czy popełniono przestępstwo - informuje Zdzisław Kuczma ze Stowarzyszenia Rybnicki Alarm Smogowy.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Czy trzeba płacić opłaty za użytkowanie wieczyste?

Polacy są przeciwko zmianie czasu

Wideo

Materiał oryginalny: Książki o Harrym Poterze na stosie: Rybnicki Alarm Smogowy zawiadamia prokuraturę ZDJĘCIA - Dziennik Zachodni

Komentarze 21

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

M
MIGLANC
Macie problemy...
31wB
Klasyczny fejk.31
n
niepatriota
@gdanszczanin: dawno nie spotkałem się z przykładem tak "wyrafinowanej" ortografii.
A
AJB
To jak to jest, "Heniek POrtier" naprawdę jest taki trujący? :)
G
Gość
Gościu z 18.23: aleś ty głupi!
G
Gość
" Nie znam nikogo, kto gwałcił, mordował i kradł w imieniu Harrego Pottera. W imię Biblii, tak."
G
Gość
Brawo, w końcu ktoś zwrócił uwagę na zagrożenia duchowe sączone przez niby książki dla dzieci. A że palenie książek komuś się kojarzy z Hitlerem? Niektórym niedouczonym tępakom wszystko się kojarzy tylko z faszyzmem, nazizmem itp. Szkoda, że zabijanie nienarodzonych dzieci nie kojarzy się im z Hitlerem, który na terenach Polski podczas okupacji to wprowadził. Dlaczego ci oświeceni nie protestują pod klinikami aborcyjnymi?
G
Gość
Rybnicki Alarm Smogowy - dziś zapaliłem zapałkę, stwarzając zagrożenie swoich palców. Proszę o zgłoszenie do Prokuratury.
R
Rozwoje
Mózg ludzki ma nieograniczone możliwości niedorozwinięcia.
g
graf
Jak demoralizacja w was już nastąpiła fejk-niusy o morderstwch to wasze tematy ! Żal spoleczeństw sterowanego ale polak zbyt głupi by to zrozumniał !
d
dajan
Dlaczego policja jeszcze nie wszczęła postępowania z urzędu. Przypominam, że za powieszenie dziecięcych bucików na płocie kościoła tak się stało. Tylko ten czyn, nie był dokonany przez sutanników.
R
Rumianin
Brawo! Tak trzymać! Choć wątpliwe czy posłuszna PISS-owi prokuratura zajmie się tą sprawą. Ale na jesieni można będzie wznowić śledztwo przez wolną od "kaczorystów" prokuraturę.
Z
Zosiek
Myślałem, że to żart na prima aprilis... Nie doceniłem ludzkiej głupoty.
I
ICEK
hitlerowcy na początku też palili książki , a potem był Oświęcim , Majdanek itd
g
gdanszczanin
Jak daleko wam od kościoła skoro nie rozumiecie przesłania ! Wyłącz bajke dziecku i spróboj odebrać telefon to może coś da ci do myślenia co księża chcą przekazać ! " Nie będziesz miał bogów códzych przedemną " Zastanówcie się dokąd zmierzacie !
Dodaj ogłoszenie