Damian Wiśniewski
Marcin Radzimowski
KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg zagra o złote medale mistrzostw Polski. Obrończynie tytułu pokonały w drugim meczu półfinałowym AZS UJD Częstochowa.

Bebetto AZS UJD Częstochowa - KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg 2:3
Roksana Załomska - Elizabeta Samara 3:0 (11:9, 11:7, 11:8)
Sandra Wabik - Wiktorija Pawłowicz 1:3 (7:11, 6:11, 12:10, 5:11)
Tatyana Bilenko - Agata Zakrzewska 3:0 (11:6, 11:6, 11:5)
Roksana Załomska - Wiktorija 2:3 (11:7, 11:4, 9:11, 9:11, 4:11)
Sandra Wabik - Elizabeta Samara 0:3 (4:11, 9:11, 3:11).

W pierwszym meczu półfinałowym między tymi dwoma zespołami Enea Siarkopol Tarnobrzeg wygrał zdecydowanie i bez większych kłopotów. Było 3:0, a w żadnym z trzech pojedynków tarnobrzeżanki nie straciły nawet jednego seta. Tym razem było zdecydowanie trudniej.

Już w pierwszym meczu Roksana Załomska pokonała Elizabetę Samarę z Enea Siarkopolu i nie straciła przy tym ani jednego seta. W drugim pojedynku Wiktorija Pawłowicz pokonała 3:1 Sandrę Wabik, ale po kolejnym meczu częstochowianki znów wyszły na prowadzenie, ponieważ Tatyana Bilenko ograła Agatę Zakrzewską do zera.

W czwartym pojedynku Roksana Załomska zagrała z Wiktoriją Pawłowicz. Zawodniczka zespołu gospodarzy w pewnym momencie prowadziła już 2:0 w setach i 9:6 w partii trzeciej, ale Białorusinka wygrała potem pięć piłek z rzędu. Następnie triumfowała w dwóch kolejnych setach i doprowadziła do remisu.

W piątym i ostatnim pojedynku Elizabeta Samara pokonała Sandrę Wabik, dzięki czemu przypieczętowała awans Enea Siarkopolu do finału.

W rywalizacji o złote medale tarnobrzeżanki zagrają z KU AZS UE Wrocław, który pokonał w półfinale SKTS Sochaczew.