Damian Wiśniewski
KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg
Druga w historii Liga Mistrzyń dla KTS Enea Siarkopolu Tarnobrzeg! Mistrzynie Polski pokonały 3:2 na wyjeździe broniący tytułu niemiecki TTC Berlin Eastside i powtórzyły swój sukces z 2019 roku.

TTC Berlin Eastside - KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg 2:3
Nina Mittelham - Fu Yu 3:0 (11:8, 11:7, 11:5)
Xiaona Shan - Xiaoxin Yang 2:3 (7:11, 5:11, 11:9, 12:10, 3:6)
Britt Eerland - Han Ying 0:3 (2:11, 6:11, 7:11)
Nina Mittelham - Xiaoxin Yang 3:1 (14:12, 5:11, 11:9, 11:9)
Xiaona Shan - Fu Yu 1:3 (13:11, 7:11, 7:11, 4:11).

Po niedzielnym zwycięstwie 3:2 we własnej hali tarnobrzeżanki pojechały do stolicy Niemiec, Berlina, ze skromną, ale jednak przewagą. W rewanżu wygrały w identycznym stosunku.

Początek nie był jednak dla nich łatwy. Niemka Nina Mittelham pokonała dość pewnie, 3:0, reprezentantkę Portugalii z Enea Siarkopolu, Fu Yu.

W kolejnym starciu górą była już jednak tenisistka Enea Siarkopolu. Reprezentantka Monako Xiaoxin Yang pokonała reprezentującą Niemcy Xiaonę Shan po zaciętym, pięciosetowym meczu.

W trzecim pojedynku reprezentantka Niemiec, Han Ying, nie dała żadnych szans Holenderce Britt Eerland. Wygrała do zera, a to oznaczało, że tarnobrzeżankom trzeba już tylko jednego wygranego pojedynku, by sięgnąć po trofeum.

W czwartym starciu zespół gospodarzy doprowadził jednak do remisu, ponieważ Mittelham ograła Yang 3:1.

W piątym pojedynku Fu Yu zapewniła natomiast Enea Siarkopolowi końcowe zwycięstwo. Pierwszego seta z Xiaoxin Shan wygrała co prawda na przewagi, ale kolejne sety przegrała dość wyraźnie, odpowiednio różnicą siedmiu, siedmiu i czterech punktów.

Dla Enea Siarkopolu do drugi wygrany finał Ligi Mistrzyń w historii. W 2019 roku zespół z Tarnobrzega pokonał chorwacki Dr. Casl Zagrzeb. Był to także swoisty rewanż na klubie z Berlina, z którym tarnobrzeżanki przegrywały finały tych rozgrywek w latach 2016 i 2017.