Lampart najlepszy w Częstochowie

Marek Bluj
Dawid Lampart bezapelacyjnie wygrał w czwartek w Częstochowie.
Dawid Lampart bezapelacyjnie wygrał w czwartek w Częstochowie. FOT. WOJCIECH ZATWARNICKI
Dawid Lampart ze Stali Rzeszów wygrał w czwartek w Częstochowie turniej indywidualny inaugurujący rywalizację w ramach Młodzieżowej Ligi Południowej. Nasz zawodnik zdobył komplet 15 punktów.

Lampart był faworytem i jak na faworyta przystało brylował na częstochowskim torze wygrywając wszystkie wyścigi i w biegu 14. uzyskał najlepszy czas zawodów: 66,57 sek.

Drugie miejsce zajął Borys Miturski z miejscowego Włókniarza - 11 pkt. Także 11 "oczek" zgromadził trzeci w końcowej klasyfikacji Kamil Fleger z RKM ROW Rybnik.

Na czwartym miejscu ukończył turniej, który z powodu przerw trwał ponad 3 godziny, Mateusz Szostek (Stal Rzeszów) - 10 pkt. Piąty był reprezentujący KSM Krosno Mateusz Kowalczyk - również zdobywca 10 pkt. Piotr Machnik, kolega klubowy Kowalczyka, uzyskał 8 pkt. i zajął ósmą lokatę, a jego młodszy brat Paweł, który debiutował w oficjalnych zawodach zapisał na swoim koncie 3 pkt., co dało mu 11. pozycję.
Inny debiutant - Lukasz Kret ze Stali Rzeszów zdobył 1 pkt. i był 13. Kolejne zawody w ramach Ligi Południowej odbędą się we wtorek w Krośnie.