Łatwe zwycięstwo Stali Rzeszów nad rezerwami Górnika Łęczna

Waldemar Mazgaj
Stal (biało-niebieskie stroje) powiększyła przewagę nad Górnikiem do 7 punktów.
Stal (biało-niebieskie stroje) powiększyła przewagę nad Górnikiem do 7 punktów. DARIUSZ DANEK
To miał być twardy bój o 2. miejsce w III-ligowej tabeli. Tymczasem rezerwy Górnika Łęczna gładko przegrały 1-3 z rzeszowską Stalą.
Pilkarze Stali Kwarcsystem Rzeszów gladko ograli rezerwy Górnika Leczna 3-1. Spotkanie rozpoczelo sie z 17-minutowym opóLnieniem z powodu obfitych opadów deszczu.

Stal Rzeszów - Górnik II Łęczna

Przed spotkaniem nad Rzeszowem szalała burza i mecz na pokrytym wodą boisku rozpoczął się z 17-minutowym opóźnieniem.

Pogoda nie zdekoncentrowała naszej drużyny, która zaatakowała od samego początku. Wprawdzie strzały Krzysztofa Majdy i Mammadou Sonko mijały bramkę, ale trzecia próba - w myśl znanego powodzenia - zakończyła się powodzeniem. Z rogu na 4. metr zacentrował Paweł Kloc, a głową pod poprzeczkę trafił Ireneusz Gryboś.

Worek się otworzył, choć w I części rzeszowianie i tak trafiali co trzecią okazję. Ozdobą był gol nr 3, zdobyty przez atakującego pozycję króla strzelców Grybosia, który trafił do bramki po koronkowej akcji, w której uczestniczyli też Krzysztof Majda, Wojciech Krauze (współautorzy drugiego gola) oraz Wojciech Reiman.

Ten ostatni był największym pechowcem, bo między 39. a 56. minutą miał pięć okazji na gole i nie wykorzystał żadnej.
Zespół z Łęcznej pierwszą i najlepszą okazję zmarnował w 33. min; Dariusz Osuch w sytuacji sam na sam uderzył w nogi Miłosza Lewandowskiego.

W 59. minucie role się odwróciły; Osuch strzelał z 25 m a bramkarz Stali wpuścił piłkę do bramki.

Trzy minuty później Lewandowski w pojedynku z napastnikiem Górnika prowadził 2:1, bo znów wygrał z nim bezpośredni pojedynek.

Od tego momentu spotkanie się wyrównało, ale akcje były szarpane. Rzeszowianie spoglądali na boiskowy zegar, a goście nie mieli żadnego pomysłu na kontaktową bramkę.

W 90. minucie Gryboś mógł zwieńczyć mecz golem; ograł dwóch rywali ale strzelił obok bramki.

STAL KWARCSYSTEM RZESZÓW - GÓRNIK II ŁĘCZNA 3-1 (3-0)

1-0 Gryboś (11-głową, centra z rogu Kloca), 2-0 Krauze (29-głową, dośrodkowanie Majdy), 3-0 Gryboś (38, asysta Reimana), 3-1 Osuch (59, strzał z 25 m).
STAL: Lewandowski - Cieślik, Tomasik, Duda, Sikorski - Krauze, Reiman, Kloc (66. Udo Udo), Majda (85. Chukwuemeka) - Sonko (77. Szala), Gryboś.
GÓRNIK II: Witkowski - Bodziak (75. Skorupski), Rafalski, Klajda, Jędrzejuk - Stefaniuk, Jankowski (46. Flis), Michalak (46. Raczkiewicz) - Krakiewicz, Klimkiewicz (46. Wagner) - Osuch.
SĘDZIOWALI Arkadiusz Kuczaj oraz Jan Gawle i Tomasz Bizoń (Dębica). ŻÓŁTA KARTKA: Reiman. WIDZÓW 400.

Obszerna relacja wraz z notami dla zawodników i wypowiedziami w poniedziałkowym wydaniu Nowin