Legia Warszawa w finale Pucharu Polski. Wystarczył gol Igora Strzałka. KKS 1925 Kalisz zasłużył na dogrywkę za świetną drugą połowę

Jacek Czaplewski
Legia w finale Pucharu Polski. Zaskakujące sceny w drugiej połowie
Legia w finale Pucharu Polski. Zaskakujące sceny w drugiej połowie PAP/Tomasz Wojtasik
Legia Warszawa jako pierwsza awansowała do finału Fortuna Pucharu Polski. W Kaliszu pokonała tamtejszy KKS 1:0. Bramkę zaraz po rozpoczęciu zdobył Igor Strzałek. Drugoligowiec mimo porażki i odpadnięcia nie ma się czego wstydzić. W drugiej połowie stworzył mnóstwo klarownych sytuacji, ale jak na złość po żadnej piłka nie zatrzepotała w siatce. W środę poznamy drugiego finalistę. Awansuje albo pierwszoligowy Górnik Łęczna, albo obrońca trofeum, czyli Raków Częstochowa.

Puchar Polski. KKS 1925 Kalisz - Legia Warszawa 0:1

Los skojarzył Legię z rewelacją rozgrywek. Drużyna z Kalisza wyeliminowała wcześniej aż trzy zespoły z ekstraklasy: kolejno Widzew Łódź, Górnik Zabrze oraz Śląsk Wrocław.

Najlepsze spotkało Legię na samym początku meczu. Już w 2 minucie jedynego gola strzelił Igor Strzałek. Nastolatek wykorzystał szansę w polu karnym po dograniu Filipa Mladenovicia. Po błędzie bramkarza błyskawicznie mógł podwyższyć Tomas Pekhart, ale po odbiciu od jego ciała piłka obiła słupek.

Legia w opałach. Problemy w drugiej połowie

Trener Kosta Runjaic wystawił skład zbliżony do najmocniejszego. A jednak Legia po przerwie była wręcz tłem dla drugoligowca. KKS Kalisz potrafił zepchnąć ją do rozpaczliwej defensywy. Groźnie uderzyli choćby Nestor Gordillo czy Piotr Giel. Po jednej z prób futbolówka obiła poprzeczkę. - Przejęli kontrolę nad środkiem pola - chwalił drugoligowców Tomasz Łapiński komentujący widowisko na dwóch kanałach Polsatu.

Legioniści czuli, że mecz może im się wymknąć spod kontroli. Chociaż zagrali z rywalem z trzeciego szczebla to z interwencji cieszyli się tak jak w sobotę przeciw Rakowowi Częstochowa (3:1). Piątki ochoczo zbija m.in. Rafał Augustyniak.

W drugiej połowie sędzia Jarosław Przybył sprawdzał razem z zespołem VAR czy gospodarze nie powinni dostać rzutu karnego. Ostatecznie uznano, że Augustyniak nie zagrał piłki ręką.

Z kim Legia zagra o Puchar Polski?

Legia rozegra finał 2 maja w Warszawie, ale na PGE Narodowym. W środę pozna rywala. Będzie nim zwycięzca pary Górnik Łęczna - Raków Częstochowa.

Sprzedaż biletów na finał Pucharu Polski rozpocznie się o 18 kwietnia. PZPN przygotował dwie kategorie cenowe; na sektory za bramkami wejściówki kosztują po 80 złotych, na pozostałe po 120 złotych. Transmisję w paśmie otwartym przeprowadzi Super Polsat.

Piłkarz meczu: Michał Borecki