Lekkoatletyczne MP: Złote medale Matyldy Kowal i Pauliny Buziak

bell
Matylda Kowal wraz z mężem po zdobyciu złotego medalu na 3000 m z przeszkodami w Białymstoku. Archiwum p. Kowal
Matylda Kowal z CWKS Resovii i Paulina Buziak z LKS Stali Mielec wywalczyły w Białymstoku tytułu mistrzyń Polski. Pierwsza była najszybsza na 3000 metrów z przeszkodami, druga w chodzie na 5000 metrów.

Matylda Kowal zgodnie z oczekiwaniami pewnie triumfowała w biegu na 3 000 m z przeszkodami. Jej czas to 10:04.12. Druga była Katarzyna Kowalska (LKS Vectra Włocławek) - 10:05.32, a trzecia Mariola Ślusarczyk (UKS Barnim Goleniów) - 10:17.20. Minimum na mistrzostwa świata wynosi 9:42.00.

Paulina Buziak nie miała sobie równych w chodzie na 5 000 m; uzyskała czas 22:20.99. Na drugiej pozycji minęła metę Katarzyna Golba, wychowanka Stali Mielec, reprezentująca AZS AWF Katowice (23:33.55), na trzeciej Agnieszka Ellward - WKS Flota Gdynia (23:12.05). Czwarta wyścig ukończyła koleżanka Pauliny z LKS Stal Katarzyna Zdziebło (23:23.97).

W chodzie na 10000 metrów zdecydowane zwycięstwo odniósł pochodzący z Huciska w powiecie niżańskim Artur Brzozowski - 40:17.91. Wychowanek Victorii Stalowa Wola, Bartłomiej Stój zajął trzecie miejsce w konkursie rzutu dyskiem (61.41). Na 800 metrów Joanna Jóźwik (wychowanka Victorii Stalowa Wola, obecnie AZS AWF Warszawa) była druga. Szóste miejsce zajęła wychowanka Sparty Stalowa Wola, obecnie CWKS Resovia - Anna Sabat.