Lekkoatletyka. Matylda Kowal czwarta w Luksemburgu

Matylda Kowal po biegu w Luksemburgu pojechała szlifować formę do Włoch
Matylda Kowal po biegu w Luksemburgu pojechała szlifować formę do Włoch Krzysztof Kapica
Matylda Kowal (Resovia) zajęła czwarte miejsce w rozegranym w Luksemburgu w mocno obsadzonym biegu-crossie na dystansie 5500 metrów. Rzeszowiankę wyprzedziły tylko dwie Etiopki i Niemka.

W biegu kobiet triumfowała Eleni Gebrehiwot (Etiopka mieszkająca w Niemczech), która trasę pokonała w czasie 20:28. Na drugim miejscu uplasowała się Almensch Belete (Belgijka z Etiopii) 20.48, a na trzecim Niemka Sabrina Mockenhaupt (21:03). Matylda Kowal uzyskała rezultat 21:33, na 12. pozycji rywalizację ukończyła Agnieszka Janasiak (Olimpia Poznań, 23:48).

- Matylda obecnie przebywa na zgrupowaniu kadry Polski we Włoskiej miejscowości Ostia, gdzie przygotowuje się do sezonu letniego. Najważniejsza imprezą w tym roku dla naszej zawodniczki będą Mistrzostw Europy w Zurichu - informuje Piotr Kowal, trener, a prywatnie mąż olimpijki z Londynu (3 tysiące z przeszkodami).