Lider Püdelsów spoczął na Cmentarzu Rakowickim. Rodzina, muzycy i fani pożegnali Andrzeja "Pudla" Bieniasza

Paweł Gzyl
Paweł Gzyl
Ostatnie pożegnanie Andrzeja "Pudla" Bieniasza. Lider Püdelsów spoczął na Cmentarzu Rakowickim Konrad Kozłowski
W piątek 11 czerwca w samo południe odbył się na krakowskim Cmentarzu Rakowickim pogrzeb Andrzeja "Pudla" Bieniasza. Lidera zespołu rockowego Püdelsi pożegnali najbliżsi, ale też koledzy ze sceny i fani.

"Kochani, nadszedł czas na pożegnanie naszego kochanego Pudelka" - napisała na Facebooku zespołu Püdelsi żona muzyka - Beata Bieniasz. Andrzej "Pudel" Bieniasz zmarł 20 stycznia tego roku po długiej chorobie nowotworowej. Jego ciało zostało skremowane - a 11 czerwca w południe zostało pochowane w rodzinnym grobowcu na krakowskim Cmentarzu Rakowickim. Wśród przemawiających był m.in. Maciej Maleńczuk oraz obecny wokalista Pudelsów - Piotr Foreman Foryś.

Püdelsi to jeden z najważniejszych zespołów rockowych wyrosłych z krakowskiego undergroundu. Założył go Andrzej "Pudel" Bieniasz w 1985 roku po zakończeniu działalności grupy Düpą w wyniku samobójczej śmierci jej lidera Piotra Marka. Püdelsi nagrali 11 płyt, z których największą popularnością cieszyły się "Psychopop" i "Wolność słowa". Wspólną decyzją Beaty Bieniasz i pozostałych członków grupy, będzie ona kontynuowała działalność, wykonując repertuar stworzony z liderem.

Wideo

Materiał oryginalny: Lider Püdelsów spoczął na Cmentarzu Rakowickim. Rodzina, muzycy i fani pożegnali Andrzeja "Pudla" Bieniasza - Gazeta Krakowska

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie