Lider stracił punkty w Tuczempach. Piast bliski pokonania Sokoła po raz drugi

Artur Bżdżoła
Piast zremisował z Sokołem Sieniawa 2:2
Piast zremisował z Sokołem Sieniawa 2:2 Artur Bżdżoła
Jesienią Piast Tuczempy pokonał Sokoła Sieniawa 5:3 i była to jedyna porażka lidera do tej pory u siebie. Teraz podopieczni Marka Strawy byli bliscy kolejnej wygranej.

Piast Tuczempy - Sokół Sieniawa 2:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Stefan 31, 1:1 Aab 53, 2:1 Korniichuk 57, 2:2 Kasza 71-karny.

Piast: Strawa 4 – Demski 5, Jaroch 5, Noga 6, Aab 7 – Łukasiewicz 4, Pasaj 5, Lisańczuk 5, Sroka 4, Czub 7 – Korniichuk ż 6. Trener Marek Strawa.

Sokół: Korziewicz 5 – Kardyś 5, Kapuściński 5, S. Padiasek 6, M. Padiasek 5 – Stefan 7 (85 Drożdżal), Bursztyka 6 (60 Jędryas), Kasza 7, Brocki 5 – Wilusz 5 (62 Gnatek), Mołdoch 6 (60 Lis). Trener Marcin Wołowiec.

Sędziował Złotek 4 (Stalowa Wola). Widzów 150.

W pierwszej połowie przeważali goście, którzy objęli prowadzenie w 31. minucie. Z bramki niepotrzebnie wyszedł Patryk Strawa i Jakub Stefan przelobował golkipera miejscowych. W drugiej części meczu do gry zerwali się miejscowi i szybko wyszli na prowadzenie. Najpierw dobrym dograniem popisał się Łukasz Czub i Kamil Aab trafił tuż przy słupku a kilka minut później po świetnym dograniu Czuba z głębi pola Anatolij Korniichuk uprzedził bramkarza Sokoła i dał prowadzenie gospodarzom. W 70. minucie arbiter dopatrzył się faulu w polu karnym i „jedenastkę” na bramkę zamienił Dawid Kasza. Obie drużyny mogły rozstrzygnąć losy meczu. Z dystansu próbowali trafić Damian Demski (Piast) i Dawid Gnatek (Sokół), lecz ich uderzenia mijały bramkę, bądź padały łupem bramkarzy.