Obok rankingu głównego prezentującego najlepiej rozwijające się firmy Podkarpacia, wybrano liderów w dziesięciu kategoriach.

I tak według dynamiki przychodów ze sprzedaży w 2016 roku w porównaniu do roku 2015 laur pierwszeństwa przypadł Hucie Stalowa Wola, która obchodzi 80-lecie istnienia i w pięknym stylu wraca na pozycję lidera wśród firm na Podkarpaciu.

Asseco Poland S.A. jest liderem według zysku netto w 2016 roku. Pierwsze miejsce dał jej zysk 352 100 zł.

Podkarpacką „jedynką” w rankingu przedsiębiorstw sprzedających swoje wyroby za granicę w roku 2016, podobnie jak w latach ubiegłych, pozostaje Firma Oponiarska Dębica S.A.

Kolejny raz liderem rankingu według udziału eksportu w sprzedaży w 2016 roku została firma Goodrich Aerospace Poland Sp. z o.o.
Asseco Poland S.A. jest liderem rentowności sprzedaży netto w 2016 roku. Ta sama firma jest też liderem w kapitalizacji na koniec 2016 i 2015 roku.

Pierwsze miejsce, wśród firm według wielkości zatrudnienia w minionym roku, trafiło do PPHU Specjał Sp. z o.o.

Po raz drugi przedstawiono także Firmy - Kreatorów Podkarpackiej Przedsiębiorczości. Elementami składowymi tej kategorii były trzy podstawowe mierniki oceny aktywności rynkowej przedsiębiorstwa: przychody ze sprzedaży, zatrudnienie i wartość eksportu.

W „złotej” trójce znaleźli się BorgWarner Poland Sp. z o.o., MTU Aero Engines Polska Sp. z o.o obie z Jasionki oraz Omega Pilzno IT&S Godawski&Godawski Sp. z o.o.

Nagrody w 11. edycji plebiscytu Złota Setka Firm Podkarpacia wręczono w środę (27 września) w G2A Arenie w Jasionce.

Ranking organizują Nowiny przy współudziale Małopolskiego Instytutu Gospodarczego. Jego twórcą jest dr Krzysztof Kaszuba, prezes Zarządu Oddziału w Rzeszowie Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.

Patronat nad przedsięwzięciem przyjęli marszałek województwa Władysław Ortyl oraz wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. Gościem specjalnym gali był Adam Hamryszczak, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju.