Liga Centralna Mężczyzn. Handball Stal Mielec przegrała z Pogonią Szczecin, emocji było co nie miara

Handball Stal Mielec (biało-niebieskie stroje) nie sprostała Pogoni Szczecin.
Handball Stal Mielec (biało-niebieskie stroje) nie sprostała Pogoni Szczecin. Anna Jajkiewicz
Pogoń dobrze zagrała w końcówce pierwszej jak i drugiej połowy i to pozwoliło im z Mielca wywieźć komplet punktów.

Mielczanie do meczu przystąpili z nowym bramkarzem - Jędrzejem Królikowskim, pozyskanym z Real Astromal Leszno. Od pierwszych minut mecz był bardzo wyrównany, na prowadzeniu byli jedni jak i drudzy. Oba zespoły nie zamiaru nawet na chwilę odpuszczać i po 23 minutach notowano remis po 11. W końcówce przyjezdni wykazali się odrobinę lepszą skutecznością i to oni po 30 minutach mieli trzy bramki na plusie. Druga połowa rozpoczęła się od odważnych, a przede wszystkim skutecznych ataków gospodarzy, którzy szybko odrobili straty i po kwadransie prowadzili 25:24. Co więcej, siedem minut później po trafieniu Bartosza Smolińskiego, miejscowi prowadzili 27:25. Przyjezdni zerwali się do odrabiania strat i po czterech następnych minutach wyszli na prowadzenie 28:27. Duży udział miał bramkarz gości, który obronił m.in. rzut karny. Chwilę później Pogoń miała już trzy bramki na plusie. W ostatnich minutach Stali czasu wystarczyło już tylko na jednego gola, co tylko zmniejszyło rozmiary porażki.

Handball Stal Mielec - Pogoń Szczecin 28:30 (13:16)

Handball Stal: Dekarz, Novikov, Królikowski – Graczyk 1, Napierała 9, Nowak, Sarnowski 2, Ruhnke, Kotliński 2, Valyntsau, Sobczyk, Kaźmierczak, Smoliński 5, Stefani 6, Przychodzeń, Światłowski 3. Trener Tomasz Sondej.