Liga centralna mężczyzn. Porażki Handball Stal Mielec i Orlen Upstream SRS Przemyśl

kostek
Handball Stal Mielec z Legionowa wraca bez punktów.
Handball Stal Mielec z Legionowa wraca bez punktów. Anna Jajkiewicz
Legionowo nie dało się złamać Stali Mielec i od 12 miesięcy jest nie pokonane we własnej hali. Przemyślanie we Wrocławiu nastraszyli Śląsk, jednak punktów nie zdołali wywalczyli.

KPR Legionowo - Handball Stal Mielec 28:24 (14:9)

Handball Stal: Dekarz 1, Czerwiński, Wiśniewski – Wilk 1, Nowak 3, Babicz 3, Kotliński, Graczyk 5, Wołyncew 2, Napierała 4, Kaźmierczak 2, Smoliński 1, Stefani 2, Włoskiewicz, Osmola. Trener Rafał Gliński.

Kary 10 i 6 min.

Widzów 990.

Gospodarze dyktowali warunki praktycznie od początku meczu. Mielczanie ostatni raz na prowadzeniu byli w 3 minucie. Po kwadransie gry było już 8:4. Stal, która miała problemy ze skutecznością próbowała odrabiać straty, ale gdy tylko zbliżała się na dwie bramki, miejscowi znów odskakiwali. Legionowo druga odsłonę zaczęło od powiększenia przewagi i ani myślało zwalniać tempa. Co prawda w 43 minucie udało się mielczanom zniwelować część strat do trzech trafień, jednak chwilę później gospodarze włączyli wyższy bieg i odzyskali bezpieczne prowadzenie. W końcówce Stal częściowo zmniejszyła rozmiary porażki, bo w pewnym momencie przegrywała już nawet ośmioma trafieniami.

Handball Śląsk Wrocław - Orlen Upstream SRS Przemyśl 26:22 (10:9)

Orlen Upstream: Nowak, Sar, Zajdel - Kielar, Walczyk 2, Ćwięka, Biernat 7, Makuła, Świt 2, Kroczek 2, Wandzel 2, Krytski, Kubisztal, Światłowski 2, Makoveev, Kulka 5. Trener Stanislav Makoveev.

Kary 2 i 10 min.

Widzów 500.

Przemyślanie nie przestraszyli się wyżej notowanego rywala i mocno postraszyli rywala z czołówki ligowej tabeli. Po kwadransie przyjezdni prowadzili jedną bramką. Drugi kwadrans pierwszej połowy niewiele zmienił w obrazie gry, jak przemyślanie obejmowali prowadzenie to gospodarze zaraz doprowadzali do wyrównania. Na przerwę ostatecznie drużyny zeszły z jedną bramką zaliczki po stronie Śląska. W drugiej połowie miejscowi wykazali się lepszą skutecznością i wypracowali sobie cztery bramki przewagi, dzięki czemu zaksięgowali zwycięstwo.