Liga Mistrzyń: Developres Rzeszów zagra w ćwierćfinale. Mistrz Niemiec pokonany na swoim terenie

Developres pokonując Dresdner SC zapewnił sobie zwycięstwo w grupie A Ligi Mistrzyń. krzysztof kapica
Developres Bella Dolina Rzeszów pokonał na wyjeździe mistrza Niemiec Dresdner SC 3:0. "Rysice" tym samym zapewniły sobie pierwsze miejsce w grupie A Ligi Mistrzyń siatkarek, a co za tym idzie awans do ćwierćfinałów.

To wielka chwila dla obchodzącego w tym roku 10-lecie klubu z Rzeszowa. Drużyna Developresu po raz trzeci w tym sezonie występuje w rozgrywkach Ligi Mistrzyń, ale jeszcze nigdy nie udało się jej przejść fazy grupowej.

W tym sezonie jednak "Rysice" nie mają sobie na razie równych. Starcie z drużyną z Drezna było piątym meczem w obecnych rozgrywkach i jak dotąd wszystkie były zwycięskie dla rzeszowianek.

Drużyna trenera Stephane'a Antigi z przytupem zaczęła ten mecz, pewnie wygrywając pierwszego seta. Przyjęcie wicemistrzyń Polski nie było idealne, ale w ataku ich skuteczność była o wiele lepsza niż rywalek. Developres atakował ze skrzydeł i ze środka, był też skutecznych w bloku. Prowadził od początku do końca tej partii, dystansując rywala w końcówce.

Po zmianie stron już nie było tak idealnie. Gospodynie mocno ryzykowały na zagrywce i przyniosło im to wymierne korzyści. Po pierwszych akcjach było 7:2. Z czasem "Rysicom" udało się opanować sytuację i krok po kroku zaczęły niwelować straty. W połowie seta sytuacja zaczęła się szybko zmieniać, bo najpierw było 15:13, potem 15:17, a następnie 18:17 i 21:19. Tego ostatniego prowadzenia rzeszowianki już nie oddały.

Trzeci set był bardzo wyrównany i nie było takich serii jak w poprzednim. Żadnemu z zespołów nie udało się nawet na moment zbudować większej przewagi niż 2 oczka. Nie dziwi, że partia skończyła się na przewagi. Pierwsze na skończenie seta miały okazję gospodynie, które po ataku bardzo skutecznej w tej partii Maji Storck prowadziły 24:23, ale jak się potem okazało, był to ostatni punkt niemieckiej drużyny. Liderka Dresdner SC chwilę potem zepsuła zagrywkę, w kolejnej akcji wyrzuciła piłkę w aut, a na koniec Anna Stencel zablokowała na siatce Lindę Bock.

Dresdner SC - Developres Bella Dolina Rzeszów 0:3

Sety: 19:25, 22:25, 24:26
Dresdner: Gray 1, Storck 19, Strubbe 8, Gates 4, Bock 10, Janiska 10, Pusić (libero) oraz Wesser 1, Kicka 2, Straube. Trener Alexander Waibl.
Developres: Wenerska 2, Honorio 8, Stencel 10, Jurczyk 8, Blagojević 10, Bajema 17, Szczygłowska (libero) oraz Bińczycka 1, Rapacz 1. Trener Stephane Antiga.