Limblach Zaczernie przegrał w Świdniku z Avią

Dziennik Wschodni
Piłkarzom Limblachu Zaczernie znów zabrakło koncentracji i w dwie minuty stracili dwie bramki. Ten błąd kosztował ich porażkę w Świdniku.

Gospodarze od pierwszych minut rzucili się do ataku i 2. minucie mieli już pierwszą szansę na otwarcie wyniku. Piotr Kukulski popełnił błąd i dopiero faulem przed polem karnym zatrzymał szarżującego Bartłomieja Mazurka.

Miał przy tym sporo szczęścia, bo sędzia pokazał mu za to jedynie żółtą kartkę.

Zaraz potem powtórzyła się sytuacja z meczu Limblachu ze Stalą Mielec. Rywal zaczernian w ciągu dwóch minut zdobył dwie bramki. Przy takim rozwoju sytuacji Avia cofnęła się, a goście ruszyli do przodu. Do przerwy jednak nie udało się zdobyć kontaktowego gola.

Ataki podopiecznych Tomasza Orłowskiego przyniosły skutek w 68. minucie. Gol Damiana Wolańskiego dodał skrzydeł naszej drużynie, ale też zrobiło się nerwowo w szeregach rywala.

Na dodatek wprowadzony Karol Federkiewicz zderzył się z Mazurkiem i z rozbitą głową pojechał do szpitala. Rozkręconych zaczernian przyhamowała nieco przerwa w końcówce meczu spowodowana obfitymi opadami drobnego gradu. Mimo liczebnej przewagi nie udało się odrobić strat.

Avia Świdnik - Limblach Zaczernie 2-1 (2-0)

1-0 Brogowski (6-samobójcza, próba wybicia piłki skończyła się przelobowaniem Kukulskiego),
2-0 Jeleniewski (7, indywidualna akcja),
2-1 Wolański (68, strzał z bliska).