Jacek Kmiecik
Magda Linette awansowała do drugiej rundy debla w US Open wraz z amerykańską partnerką Bernardą Perą EPA/PAP
Magda Linette wraz z Amerykanką Bernardą Perą pokonały włoski duet Elisabettę Cocciaretto i Martinę Trevisan 2:6, 7:5, 6:0 i awansowały do drugiej rundy wielkoszlemowego turnieju US Open w Nowym Jorku. Spotkanie trwało 2 godziny 11 minut.

W pierwszym secie Włoszki uciekły Linette i Perze

Polsko-amerykańska para Magda Linette/Bernarda Pera w mecz z włoskimi przeciwniczkami Elisabettę Cocciaretto i Martinę Trevisan weszły z przytupem wygrywając pierwsze trzy piłki. Rywalki odpowiedziały jedną i gem z chwilę przypadł dla serwujących. Włoszki wygrały swoje podanie i przełamały konkurentki. W kolejnym gemie po wyrównanej walce Linette i Pera nie dały rady przełamać, choć miały do tego dwie okazje. Jeszcze bardziej zacięty był szósty gem, w którym Magda i Bernarda miały cztery nieudane break pointy. Po nim Elisabetta i Martina drugi raz przełamały i wygrały swoje podanie oraz pierwszego seta.

Decydujące przełamanie w jedenastym gemie

Drugi set był niezwykle zażarty. Najpierw przełamały Cocciaretto i Trevisan, następnie Linette i Pera. Potem do stanu 6:5 pary wygrywały swoje podania, by w dwunastym gemie Magdzie i Bernardzie udało się „na sucho” przełamać rywalki.

Decydująca o końcowym wyniku trzecia partia przebiegła bez historii. Polka z Amerykanką pokonały Włoszki bez straty gema.

Linette/Pera przeciw Melichar-Martinez/Perez o trzecią rundę

Linette i Pera miały trzy asy, Włoszki – żadnego, popełniły o jeden więcej podwójny błąd przy sześciu Cocciaretto i Trevisan, wygrały 108 piłek przy 101 konkurentek.

W drugiej rundzie polsko-amerykański tandem zmierzy się z amerykańsko-australijską parą Nicole Melichar-Martinez/Ellen Perez, która wyeliminowała Nadię Podoroską z Argentyny i Mayar Sherif z Egiptu 6:1, 6:2.

US Open

Pierwsza runda gry podwójnej kobiet
Elisabetta Cocciaretto, Martina Trevisan (Włochy) – Magda Linette, Bernarda Pera (Polska, USA) 6:2, 5:7, 0:6