LKS Pisarowce wygrał w Nowej Sarzynie z Unią

Kamil Młynarski
Goście z Pisarowiec zdominowali środek pola, co okazało się kluczem do wygrania meczu w Nowej Sarzynie. Tomasz Sowa
Doświadczona ekipa LKS-u Pisarowce zwyciężyła w Nowej Sarzynie Unię 1:0. Zespół Damiana Niemczyka w ostatnich czterech meczach wywalczył 10 punktów.

Goście zaczęli mecz od ostrego wejścia Kumaha-Doe w nogi pomocnika gospodarzy Grześkiewicza, po którym to zawodnik drużyny przyjezdnej zobaczył żółty kartonik a dla pomocnika Unii był to koniec spotkania.

Na pierwszą dobrą okazję musieliśmy czekać do 14. minuty, kiedy to po nienajlepszej interwencji Pieróga w dobrej sytuacji znalazł się Niemczyk, jednak wyjście Osipy zażegnało niebezpieczeństwo.

Goście prowadzili grę, jednak ich dośrodkowania były niecelne lub dobrze interweniowali obrońcy Unii. Gospodarze próbowali odpowiedzieć strzałem z rzutu wolnego Błajdy, jednak dobrą interwencją popisał się bramkarz drużyny przyjezdnej.

Druga połowa zaczęła się od wysokiego pressingu Unii. To drużyna gospodarzy przejęła inicjatywę i starała się prowadzić grę. Z biegiem czasu jednak to bardziej doświadczony zespół gości zaczął dochodzić do głosu i stwarzać sobie sytuacje.

W 75. minucie po dobrym dośrodkowaniu z rzutu wolnego strzałem głową bramkę zdobył Adamiak. Po stracie bramki do ataków ruszyli zawodnicy gospodarzy, jednak niewiele z tego wynikało. Zawodnicy z Nowej Sarzyny notowali zbyt dużo strat.

Goście mieli doskonałą okazję na podwyższenie wyniku, kiedy to w 88. minucie do sytuacji strzeleckiej doszedł Lorenc, jednak z 10 metrów fatalnie przestrzelił. Drużyna LKS-u mądrą grą w końcówce spotkania dowiozła zwycięstwo do końca. To oni zdominowali środek pola, co okazało się kluczem do wygrania tego spotkania.

Unia Nowa Sarzyna - LKS Pisarowce 0:1 (0:0)

Bramka: 0:1 Adamiak 75.

Unia: Osipa 5 - Pieróg ż 5, Klocek 6, Wiatr ż 5 (78 M. Błajda), Bielak 5 - Bigas 5 (73 Rogowski), Grześkiewicz (5 Sobota 5; 80 Kwaśniak), Florek 6, Sarzyński 5 - K. Błajda 6, Filip 5. Trener Grzegorz Sroka.

Pisarowce: Hajduk 5 - Łuczka 6, Kumah-Doe ż 6, Sikorski ż 6, Kokoć 6 - Adamiak 7, Domaradzki 5, Walaszczyk 6, Lorenc 7 - Posadzki 5 (72 Biernat), Niemczyk 6. Trener Damian Niemczyk.