Łukasz Klinger wygrał walkę MMA w Manchesterze

Łukasz Solski
Łukasz Klinger.
Łukasz Klinger. Archiwum/fullcontactphotography.com
Łukasz Klinger po długiej przerwie spowodowanej kontuzją, wrócił do angielskiego MMA. W Manchesterze pokonał niepokonanego do tej pory Andy Clampa.

Łukasz Klinger (92,9 kg) otrzymał ofertę bezpośrednio od Carla Price'a - menadżera Andy Clampa (92,6 kg), który legitymował się do tej pory rekordem 6-0. Walka odbyła się w Manchesterze podczas gali federacji International Combat Elite Fighting Championship.

Pochodzący z Przemyśla zawodnik wygrał już w pierwszej rundzie.

- Łukasz był traktowany jako underdog. Cała hala kibiców była przeciwko nam. Walka przebiegła zgodnie z naszym planem. Wiedzieliśmy na co stać przeciwnika. Oglądając jego walki i trenerzy dograli plan. Łukasz w parterze starał się szukać poddania i tak w pewnym momencie udało sie założyć dźwignie na staw łokciowy po której przeciwnik odklepał i sędzia przerwał pojedynek - powiedział menadżer Klingera, Krystian Wojciechowski.

Od nowego roku będziemy układać plan działania i zastanawiać się nad ewentualną organizacją kolejnych walk. Jest kilka możliwości, ale to jeszcze nic konkretnego ani pewnego - dodał Wojciechowski.

Klinger ostatni raz walczył w marcu 2014 roku. Przegrał wówczas we Wrocławiu podczas PRO MMA Challenge z Tomaszem Kondraciukiem. Doznał też kontuzji stawu skokowego, a później przeszedł operację wiązadeł w kolanie.

To była jego pierwsza zawodowa porażka. Obecnie Klinger ma na koncie siedem zwycięstw i jedną porażkę.