Łukasz Sówka mistrzem Europy

Marek Bluj
Łukasz Sówka zdobył z reprezentacja Polski tytuł Drużynowego Mistrza Europy.
Łukasz Sówka zdobył z reprezentacja Polski tytuł Drużynowego Mistrza Europy. Archiwum
Z reprezentacją Polski Łukasz Sówka zdobył cztery punkty w dwóch startach. W finale MPPK nie powodło się za to Walaskowi, Okoniewskiemu i Kuciapie.

Reprezentacja Polski w niemieckim Landshut rozegrała finał Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów. Polacy wywalczyli 48 punktów. Cztery punkty w dwóch startach zdobyła dla mistrzów Starego Kontynentu Łukasz Sówka z PGE Marmy Rzeszów. Sówka w pierwszym swoim wyścigu przyjechał linię mety na trzecim miejscu, a w drugim był pierwszy. Liderami polskiej ekipy byli Piotr i Przemysław Pawliccy.
Biało-czerwoni wyprzedzili Duńczyków, Ukraińców i Niemców.

Wyniki:

1. Polska - 48 pkt.: Kacper Gomólski 7 (2,2,3,-,-),Tobiasz Musielak 10 (3,3,2,0,2), Piotr Pawlicki 14 (3,3,2,3,3),. Łukasz Sówka 4 (1,-,3,-,-), Przemysław Pawlicki 13 (2,3,3,2,3)., 2. Dania - 41; 3. Ukraina 19; Niemcy 11.

Nie popisali się niestety starsi żużlowcy PGE Marmy Rzeszów w finale Mistrzostw Polski Par Klubowych w Lesznie. Nasz duet zajął czwarte miejsce ustępując miejsca na podium GTŻ Grudziądz. Grzegorz Walasek, Rafał Okoniewski i Maciej Kuciapa, byli typowani jako jeden z głównych kandydatów do medalu, z taką myślą jechali na finał. Tymczasem jechali w kratkę, uzbierali tylko 18 punktów i zajęli dopiero czwarte miejsce. Walasek, i Okoniewski zdobyli po dziewięć punktów. Kuciapa ani razu nie pojawił się na leszczyńskim torze.

Zgodnie z oczekiwaniami tytuł zdobyła Unia Leszno, drugie miejsce zajął Stelmet Falubaz Zielona Góra, a trzecie GTŻ Grudziądz. Walka o medale toczyła się do ostatniego wyścigu.

Wyniki:

1. Unia Leszno - 26 pkt.: Przemysław Pawlicki 16 (3,3,3,3,3,1),. Damian Baliński 10 (2,-,2,2,1,3), Piotr Pawlicki 0 (0).
2. Stelmet Falubaz Zielona Góra 25: Łukasz Jankowski 14 (2,3,3,3,1,2), Krzysztof Jabłoński 11 (1,2,1,1,3,3)
3. GTŻ Grudziądz 19: Norbert Kościuch 13 (3,1,1,3,2,3), Paweł Staszek 6 (1,0,0,0,3,2).
4. PGE Marma Rzeszów 18: Grzegorz Walasek 9 (3,1,d,1,2,2), Rafał Okoniewski 9 (0,3,1,2,d,3), Maciej Kuciapa ns.
5. Victoria Piła 18: Mariusz Puszakowski 8 (1,2,3,2,0,0), Marcin Jędrzejewski 10 (2,3,2,0,2,1).
6.. Lubelski Węgiel KMŻ Lublin 13: Dawid Stachyra 10 (2,1,2,3,2,d), Karol Baran 1 (t,0,-,-,0,1), Robert Miśkowiak - 2 (0,2)