Luksusowy jaguar okazał się kradziony. Jego kierowcą...

  Luksusowy jaguar okazał się kradziony. Jego kierowcą interesował się sąd w Przemyślu z związku z karą grzywny [ZDJĘCIA]

  Norbert Ziętal, BiOSG

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Jaguar z 2017 r. zatrzymany w Przemyślu.
  1/3
  przejdź do galerii

  Jaguar z 2017 r. zatrzymany w Przemyślu. ©BiOSG

  Luksusowy jaguar, zatrzymany w Przemyślu przez strażników granicznych, o wartości 150 tys. złotych, okazał się kradziony. Podczas kontroli okazało się, że jego kierowcą interesuje się przemyski sąd. Powodem była nieopłacona kara grzywny w wysokości 3 tys. złotych.
  Partol Straży Granicznej z placówki w Medyce, skontrolował pojazd marki Jaguar XF, wyprodukowany w 2017 r.. Auto miało niemieckie numery rejestracyjne. Kierowcą samochodu wartego około 150 tys. złotych był 27-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego.

  - Uwagę funkcjonariuszy SG wzbudziły dokumenty przedstawione przez kierowcę. Chodziło o kartę pojazdu oraz dowód rejestracyjny. W wyniku szczegółowego sprawdzenia ustalono, że dane właściciela na dokumentach zostały sfałszowane.
  Dalsza kontrola pojazdu ujawniła, że numery identyfikacyjne zostały wymienione, a pojazd jest poszukiwany w całej Europie w związku z kradzieżą zgłoszoną na terenie Holandii — informuje st. chor. SG Piotr Zakielarz z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

  Dodatkowo w trakcie sprawdzania kierowcy w bazach policyjnych ujawniono, że jest on w zainteresowaniu przemyskiego sądu. Dopiero po opłaceniu zasądzonej wcześniej kary grzywny w wysokości 3 tys. złotych został zwolniony.

  Straż Graniczna prowadzi dalsze czynności w tej sprawie. To już jedenasty skradziony pojazd zatrzymany w 2019 r. przez Straż Graniczną na Podkarpaciu. Ich łączna szacunkowa wartość to około 650 tys. złotych.  Ukradł samochód i wjechał nim z dom. Ranny złodziej trafił do szpitala w eskorcie policjantów

  US CBS/x-news

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  O hejcie w internecie i mowie nienawiści

  Śledź nas na Facebooku

  NAJPOPULARNIEJSZE

  GALERIE ZDJĘĆ

  WIDEO