Łyżwiarstwo. Piotr Michalski w dziesiątce na zawodach Pucharu Świata w Tomaszowie Mazowieckim

Piotr Michalski zajął 10. miejsce w zawodach Pucharu Świata w Tomaszowie Mazowieckim Paweł Relikowski
Dobry występ Piotra Michalskiego w trakcie zawodów Pucharu Świata w łyżwiarstwie, które odbyły się w Tomaszowie Mazowieckim.

Tłumy kibiców pojawiły się na Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim, gdzie odbywała się największa od 19 lat łyżwiarska impreza w Polsce.

Pierwszy w naszym kraju tor lodowy gościł wielu znakomitych panczenistów z m.in. Pawłem Kuliżnikowem na czele. Tym razem Polacy nie sprawili tak wielkich niespodzianek jak na olimpiadzie w Soczi, ale pokazali, że ich forma rośnie.

Swój mały sukces zaliczył Piotr Michalski. Zawodnik Górnika Sanok był m.in. zajął 10. miejsce w grupie A wyścigu na 1000 m.

- Nie pamiętam dokładnie, ale to chyba moje najwyższe miejsce w Pucharze Świata - mówi Michalski, który dodaje, że ma jeszcze pewien zapas jeśli chodzi o szybkość.

- Czuję, że te biegi mogą być szybsze, zarówno na pięćset jak i na tysiąc metrów.

Gorzej Piotrowi poszło na jego ulubionej “pięćsetce”. Tu startował w słabszej grupie B. W pierwszym przejeździe był dwunasty, a w drugim piąty. Pozytywnym jest fakt, że z biegu na bieg sanoczanin notuje lepsze wyniki.

Michalski wystartował też w sprincie drużynowym w ekipie z Arturem Wasiem i Sebastianem Kłosińskim zajęli 6. miejsce.

Najlepsze wyniki w biegach indywidualnych wśród Polaków wywalczyła Natalia Czerwonka, która była siódma na 1500 metrów i dziewiąta na 1000 metrów. W grupie A rywalizowali jeszcze Karolina Bosiek (11. miejsce na 1500 metrów), Zbigniew Bródka (12. miejsce na 1500 metrów), Sebastian Kłosiński (16. miejsce na 1500 metrów) i Artur Waś (14. miejsce na 500 metrów). Oprócz tego Polki zajęły 6. miejsce w drużynie.

- To były dla mnie wyjątkowe zawody, nigdy jeszcze nie czułem takiego wsparcia z trybun. Byłem strasznie zaskoczony i jednocześnie dumny, bo nawet skandowali moje imię - mówi Piotr Michalski.

- Oby więcej takich zawodów w naszym kraju i więcej takich wrażeń - dodaje.

W najbliższy weekend Puchar Świata w Heerenveen w Holandii, a następnie mistrzostwa Polski w sprintach.

- W Holandii są szybkie tory, a ja takie bardzo lubię - dodał panczenista Górnika Sanok.