Łyżwiarstwo szybkie. Brązowy medal Piotra Michalskiego na mistrzostwach Europy w Rosji

luci
Piotr Michalski.
Piotr Michalski. Tomasz Sowa
Dwa medale mistrzostw Europy wywalczyli polscy panczeniści na mistrzostwach Europy w Kołomnie. Oba są autorstwem męskich drużyn.

Na podium w Rosji stanął również panczenista Górnika Sanok Piotr Michalski, który wraz z Arturem Nogalem i Sebastianem Kłosińskim zajął trzecie miejsce w sprincie drużynowym. Polacy na mecie zameldowali się z czasem 1:21.29, co było czwartym wynikiem, ale po dyskwalifikacji reprezentacji Holandii wskoczyli na podium. Złoto wywalczyła Rosja, która wyprzedziła Polskę o blisko dwie sekundy, druga zaś była Finlandia.

Brąz wywalczyła też drużyna Polaków na długim dystansie. Jan Szymański, Adrian Wielgat i Zbigniew Bródka okazali się wolniejsi tylko od faworyzowanych ekip z Holandii i Rosji.

Trzy setne sekundy do podium zabrakło drużynie Polek (Katarzyna Bachleda-Curuś, Natalia Czerwonka, Katarzyna Woźniak i Luiza Złotkowska), o tyle przegrały z Niemkami. Wygrały Holenderki przed Rosjankami.

Indywidualnie Polacy byli daleko od podium najlepsze wyniki osiągnęli na 1500 m Konrad Niedźwiedzki (8. miejsce) i Natalia Czerwonka (6.). Również poniżej swoich możliwości spisał się indywidualnie Piotr Michalski, który na 500 i 1000 m była dwukrotnie jedenasty. Jak sam jednak zapowiadał przed startem, mistrzostwa Europy nie są dla niego kluczową dyscypliną, a najlepszą formę szykuje na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczang.

Następnym przystankiem polskich panczenistów przed wylotem do Korei Południowej będzie Puchar Świata w Efrurcie. Olimpiada w Pjongczangu rozpoczyna się 9 lutego.