LZS Turbia przegrał z Rzemieślnikiem Pilzno

Arkadiusz Kielar
Turbia (czerwono-białe stroje) uległa u siebie rywalowi z Pilzna.
Turbia (czerwono-białe stroje) uległa u siebie rywalowi z Pilzna. ARCHIWUM
Gospodarze byli zdeterminowani, nie wygrali w sześciu poprzednich spotkaniach i chcieli za wszelką cenę przełamać złą passę.

Dlatego od razu zaczęli od ataków na bramkę Rzemieślnika, ale beniaminkowi z Turbi brakowało skuteczności.

Odnaleźć jakoś nie może się Łukasz Bajgierowicz, który zmarnował bardzo dobrą okazję, w pojedynku "sam na sam" z bramkarzem z Pilzna nie potrafił go jednak pokonać.

Szansę miał też grający trener miejscowych, Jacek Partyka, ale nie trafił w bramkę. A niewykorzystane sytuacje tradycyjnie zemściły się na zespole, który je marnuje. I w 27 minucie prowadzenie objął Rzemieślnik, po strzale głową Janusza Lesiaka.

W tym momencie zespół z Turbi nie miał już nic do stracenia i musiał zaatakować ze zdwojoną siłą. Gdy w 77 minucie po rzucie wolnym do siatki piłkę skierował Juliusz Cupak, wydawało się, że przynajmniej jeden punkt gospodarze na pewno zapiszą na swoim koncie.

Ale ostatnie słowo należało do gości z Pilzna. W zamieszaniu podbramkowym wynik ustalił Jacek Mitek, dobijając strzał w poprzeczkę Jakuba Szewczyka.

W ostatnich minutach wyjątkową szansę na 2:2 miał jeszcze Cupak, ale z 5 metrów posłał piłkę obok słupka. Piłkę do siatki posłał z kolei Szewczyk, ale sędzia odgwizdał "spalonego".

LZS TURBIA - RZEMIEŚLNIK PILZNO 1-2 (0-1)
0-1 Lesiak (27), 1-1 Cupak (77), 1-2 Mitek (85).

TURBIA: Bieniek - Cupak, Olko, Słowik, Biały - Dziadura (70 Kępanowski), Partyka, Gruszczyk, Serafin - M. Wójcik, Bajgierowicz (70 Paweł Sojecki).

RZEMIEŚLNIK: Szala - Hajec, Mikulski Brzostowski, Lesiak - A. Wójcik, Popiela, Mitek, Mędrek (75 Hajnas) - Łapa (88 Nalepka), Szewczyk (90 Zalasiński).

SĘDZIOWAŁ: Piotr Foryt (Łańcut); ŻÓŁTE KARTKI: Popiela, Łapa, Szewczyk (Rzemieślnik).WIDZÓW 150.