Marcin Warchoł obiecuje mieszkańcom osiedla Wilkowyja remizę, żłobek, przedszkole i poszerzenie ul. Zygmunta Starego

Beata Terczyńska
Beata Terczyńska
Marcin Warchoł, kandydat na prezydenta Rzeszówa mówi, że nowe, nocne kursy linii nr 38 zostały uruchomione po jego wnioskach i rozmowach z mieszkańcami osiedla Wilkowyja. - Jednym z przedstawianych problemów, był utrudniony dojazd do mieszkań i domów przy ul. Jana Olbrachta czy św. Kingi, w związku z czym wystąpiłem do ZTM Rzeszów o uruchomienie nowych przejazdów. Wniosek zyskał aprobatę, a pierwszy kurs odbył się w niedzielę 18 kwietnia, o godz. 22.30.
Marcin Warchoł, kandydat na prezydenta Rzeszówa mówi, że nowe, nocne kursy linii nr 38 zostały uruchomione po jego wnioskach i rozmowach z mieszkańcami osiedla Wilkowyja. - Jednym z przedstawianych problemów, był utrudniony dojazd do mieszkań i domów przy ul. Jana Olbrachta czy św. Kingi, w związku z czym wystąpiłem do ZTM Rzeszów o uruchomienie nowych przejazdów. Wniosek zyskał aprobatę, a pierwszy kurs odbył się w niedzielę 18 kwietnia, o godz. 22.30. Archiwum
Marcin Warchoł, popierany przez Tadeusza Ferenca kandydat na prezydenta Rzeszowa, rozpoczął dziś prezentację programów dla rzeszowskich osiedli. Od dzielnicy Wikowyja, gdzie problemem jest m.in. brak żłobka i przedszkola.

- Rzeszów to nie tylko centrum, ale także mniejsze wspólnoty, nasze małe ojczyzny - podczas dzisiejszej inauguracji programu "Moje osiedle" mówił Marcin Warchoł. - Musimy dbać zwłaszcza o te dzielnice, które w ostatnich latach zostały przyłączone do Rzeszowa. Mimo że Wilkowyja stała się częścią miasta w 1977 r., to jednak wciąż odczuwa m.in. brak przedszkola czy żłobka. To pierwsze na liście do realizacji. Osiedle się rozbudowuje, jest sporo rodzin z małymi dziećmi, które oczekują tej inwestycji.

Marcin Warchoł odwiedza rzeszowskie osiedla i składa obietni...

Zwracał też uwagę na problem związany z ul. Zygmunta Starego.

- Często mieszkańcy właśnie nią próbują przedostać się do centrum, by nie jechać Lwowską, która jest zakorkowana, zwłaszcza w godzinach porannych i popołudniowych. O ile na skrzyżowaniu od strony Litewskiej mamy do Królewskiej dwa pasy i chodniki, to później niestety już jest jeden pas, brak poboczy, dziury. Mieszkańcy proszą więc, aby poszerzyć Zygmunta Starego. I tu dobra informacja. Prezydent Tadeusz Ferenc wpisał do planu budżetu miasta realizację tej drogi na odcinku 710 m, począwszy od skrzyżowania z Królewską. Jeśli mieszkańcy mi zaufają, bezwzględnie będę kontynuował realizację tej inwestycji, bo na tym polega hasło "dobra kontynuacja".

Mówił też o potrzebie budowy remizy dla OSP na Wilkowyi i Słocinie. Przypomniał, że na prośbę mieszkańców osiedla uruchomiona została nocna linia autobusowa nr 38. Aby bez przeszkód można było dotrzeć z centrum do mieszkań i domów przy ul. Jana Olbrachta czy św. Kingi.

Maciej Masłowski, który zrezygnował ze startu w wyborach i poparł Marcin Warchoła, przyznał, że czekał na uruchomienie programu "Moje osiedle".

- To program, który pozwala nam bezpośrednio spotykać się z mieszkańcami, radami osiedla, słuchać o ich problemach i potrzebach, żebyśmy mogli reagować

- podkreślał.


ZOBACZ TAKŻE: Marcin Warchoł kandydat na prezydenta Rzeszowa o planach kampanijnych

Wideo

Komentarze 5

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Razem z fiołkiem naobiecywali tyle, że chyba warszawski budżet by tego nie wytrzymał...

G
Gość

Na Wilkowyji nie ma nic ani sklepów , ani szkół, przedszkloli czy żłobków. Prawdziwa pustynia.

G
Gość

może niech powie czego nie zrobi a nie pieprzy głupoty

s
stary

To nie jest żadna nowa linia autobusowa, to jest dodany jeden późnowieczorny kurs do istniejącej od bodaj 10 lat i starszej niż samo osiedle przy ul. Św. Kingi i rzadko kursującej linii MPK nr 38.

Tak, że Panie Kandydacie, proszę może czerpać wiedzę od tych którzy znają Rzeszów i jego sprawy lepiej niż Pan i niejednokrotnie lepiej niż Tadeusz Ferenc.

Jeśli już przy tym jesteśmy to dojście z przystanku na Olbrachta pod sporą górkę na św. Kingi dla wielu osób starszych i niepełnosprawnych pomagającym młodym np. przy wnukach jest problemem nie do pokonania i pętla autobusowa z powodzeniem mogłaby się znaleźć pod którymś z bloków osiedla św. Kingi (przynajmniej do czasu budowy połączenia zbiorczej ulicy od ul. Krzyżanowskiego przez Olbrachta i Lwowską do ul. Sieciecha, albo prędzej choćby jedynie fragmentu pomiędzy Lwowską i Olbrachta), tym bardziej, że z przystanku u dołu na Olbrachta do pętli na Olbrachta jest niedaleko i mieszkańcy tych kilku domów na końcu Olbrachta mogą podejść łatwiej i szybciej niż mieszka;cy osiedla na górce.

Być może do Olbrachta i św. Kingi należąłoby skierować linię 7 lub 48 ze zwiększeniem ilości kursów i np. 30-minutowym taktem, bo obie jeżdżą cał kowicie puste albo stworzyć nową np. do Lwowskiej, Armii Krajowej, Kopisto, Kilara, i dalej do Lisa-Kuli, Cieplińskiego, Marszałkowskiej, Lubelskiej albo np. Dąbrowskiego, Podkarpackuej, IXDywizji i Przemysłową do Architektów.

G
Gość

A co nam na Drabiniance obieca ? Liczy, że w Dzielnicy zamieszkania jego poplecznika wszyscy go bez obiecanek poprą ?....Drabinianka to jedna z najbardziej zaniedbanych dzielnic miasta pod względem dróg dojazdowych i oświetlenia. A jedyny teren, który był jej atutem wkrótce zostanie zabudowany przez bloki dewelopera, który już reklamuje swoje wieżowce plażą pod samą klatką !!!!. Nie sztuką było przyłączać kolejne tereny wiejskie do miasta kosztem zaniedbania dzielnic wcześniej do niego przyłączonych.

Dodaj ogłoszenie