Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Mariola Słąba, Podstawowa nr 3 im. Wojska Polskiego w Mielcu

mmazur
 

Jeśli uważasz, że pani Mariola Słąba powinna otrzymać tytuł Belfra Roku 2010/2011 wyślij SMS na numer 71466 w treści napisz pbelfer.10
Koszt jednego SMS-a 1,23 z VAT

1. Życiowe motto:
"Dawać siebie innym"
2. Największy sukces :
Opracowanie i realizacja programu zajęć pozalekcyjnych na platformie edukacyjnej Moodle - "Poznaj świat origami", objęcie Ministerialnym Programem "Młode talenty" czworo uczniów z kółka plastycznego (r.szk.1993/1994).
3. Nietypowe zainteresowania:
Interesuję się japońską sztuką składania papieru oraz tworzeniem i kolorowaniem mandali
4. Inicjatywy na rzecz szkoły:
Celem stworzenia dzieciom lepszych i nowocześniejszych warunków pracy opracowałam i przeprowadziłam kilka projektów. W latach 1998 stworzyłam pierwszy innowacyjny program nauczania dla klas I-III - "Nauczanie blokowe w korelacji z j. angielskim" W ramach Rządowego Programu "Wyrównywanie Szans Edukacyjnych Dzieci i Młodzieży" realizowałam swój program dla klas IV "Kształcenie i wychowanie poprzez kontakt ze sztuką". Przez trzy lata prowadziłam autorski program dla klas I-III. Opracowałam i prowadziłam przez kilka lat program profilaktyczny "Urodziny w Klasie". Dla dzieci z postępującym zanikiem mięśni przygotowałam i realizowałam indywidualny program z wykorzystaniem komputera. Obecnie realizuję projekt nauczania on-line. Jestem w trakcie tworzenia programu "Uczeń z klasą", który ma za zadnie krzewić kulturę zachowania wśród uczniów.
Byłam pomysłodawcą i organizatorem licznych konkursów dla dzieci. Zorganizowałam Międzyszkolny Konkurs Matematyczny "Jestem Omnibusem", Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny "Gżegżółka", Międzyszkolny Konkurs Literacki "Poczytaj mi mamo", "Moja najpiękniejsza książeczka". Stworzyłam w naszej szkole "Biblioteczkę Młodego Artysty", w której zamieszczane są nagrodzone prace literackie dzieci, z poszczególnych konkursów. Zainicjowałam w szkole konkurs "Najpiękniejsze Ozdoby Choinkowe" wykonane wspólnie z rodziną oraz włączyłam rodziców do Ogólnopolskiej Akcji "Cała Polska czyta dzieciom"
W ramach WDN przeprowadziłam cykl warsztatów szkoleniowych dla nauczycieli oraz szkolenie Rady Pedagogicznej na temat "Efektywna komunikacja w szkole".
Przygotowałam raport o mierzeniu jakości pracy szkoły w zakresie "Atmosfera szkoły sprzyja realizacji programu wychowawczego".
Jako nauczyciel plastyki, sprawuję opiekę nad stroną wizualną szkoły. Przygotowałam oprawę plastyczną takich uroczystości jak: Międzyszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek", "Obchody 50-lecia szkoły", nadanie sztandarowi szkoły orderu Pro Memoria.
Przygotowując z dziećmi liczne prace plastyczne oraz biorąc udział w konkursach plastycznych, aktywnie włączam się do ogólnopolskich akcji takich jak: "Zachowaj trzeźwy umysł", "Podziel się posiłkiem", "Zapobiegajmy pożarom", "Bezpieczne wakacje", "Bądź widoczny na drodze".
5. Zajęcia pozalekcyjne:
Pięć razy w tygodniu, spotykam się z uczniami na zajęciach pozalekcyjnych w trakcie których, uczniowie rozwijają swoje pasje, poznają możliwości twórcze i osiągają liczne sukcesy. Stworzyłam kilka sekcji plastycznych: malowanie na jedwabiu, malowanie obrazów na płótnie, rzeźbiarstwo. Zajęcia prowadzone przez Internet na platformie edukacyjnej Moodle - "Poznaj świat origami" Dla uczniów ze specyficznymi problemami w nauce i zachowaniu prowadzę zajęcia o charakterze terapeutycznym -malowanie mandali, techniki origami.
Corocznie w okresie wakacji oraz ferii zimowych organizuję dla dzieci zajęcia rekreacyjno sportowe.
6. Liczba przygotowanych olimpijczyków:
dwoje laureatów olimpiady matematycznej Kangur (srebrne kangury), dwoje laureatów międzynarodowego konkursu plastycznego, dwudziestu laureatów ogólnopolskich konkursów plastycznych.
7. Działalność społeczna:
W swojej pracy staram się wychodzić na potrzeby innych. Pracując z dziećmi niepełnosprawnymi, wspólnie z rodzicami udało mi się stworzyć klasopracownię umożliwiającą naukę tym dzieciom. Zbudowano podjazd, przystosowano ławeczki, zakupiono sprzęt komputerowy. Chcąc poszerzyć bazę nauczania i jej nowoczesność zebrałam fundusze i zakupiłam pierwsze w szkole programy komputerowe dla nauczania zintegrowanego. Organizowałam liczne akcje charytatywne, którym celem była zbiórka pieniędzy dla potrzebujących. Pozyskałam 4000 zł na zakup komputera dla niepełnosprawnego ucznia. Ze sprzedaży kartek świątecznych udało się przygotować paczki i zakupić obuwie dla potrzebujących dzieci. Nawiązałam współpracę z licznymi instytucjami takimi jak: GRANNA, KRED-KOP, PRO-POSZ, WAWEL, WEDEL, ASTRA-ZENITH, POLKOMTELSA. Dzięki tej współpracy udało mi się zdobyć dofinansowanie na warsztaty plastyczne dla dzieci na zielonej szkole w Rabce, pozyskać liczne nagrody dla dzieci biorących udział w konkursach, wyposażyć szkołę w nowoczesne pomoce naukowe, gry dydaktyczne, plansze naukowe i książki.
Współpracowałam z klubem Przodujących Szkół w Warszawie oraz Stowarzyszeniem Pomocy Szkole. Dzięki tej współpracy przez pięć lat, dzieci otrzymywały dofinansowanie na wyjazd na plenery plastyczne dla dzieci szczególnie uzdolnionych a dwoje dzieci skorzystało z turnusu rehabilitacyjnego.
Ostatnio przyłączyłam się z dziećmi do akcji "Choinki jedynki" Praca mojej uczennicy została wylicytowana na kwotę 1000 zł. Pieniądze zostały przekazane na fundację Anny Dymnej.
8. Nagrody i osiągnięcia:
Nagroda Prezydenta Miasta Mielca - "Za serce okazywane młodzieży"., kilkanaście nagród Dyrektora Szkoły za: "szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej", "za pracę z okazji 50-lecia szkoły", "za pracę z laureatami konkursów", "za bardzo dobrą współpracę z rodzicami", "za osobiste zaangażowanie się w urządzenie pracowni", "za opracowanie, wdrażanie i realizowanie programu autorskiego", "za laureatów Ogólnopolskich Konkursów Plastycznych", "za czterokrotne uzyskanie tytułu Moja Klasa Moim Drugim Domem"
Szczególnie miła dla mnie nagroda, to nadanie mi przez uczniów naszej szkoły, tytułu "Przyjaciel dziecka"
Dużym osiągnięciem dla mnie jest ukończenie kursu edukatora. Dzięki temu, mogę dzielić się z innymi nauczycielami swoimi doświadczeniami. Od 20 lat opracowuję i przeprowadzam wiele kursów szkoleniowych. Współpracowałam z ośrodkiem PRO-FUTURO w Rzeszowie, byłam współorganizatorem wystawy prac plastycznych w Kuratorium Oświaty. Obecnie współpracuję z CKPiDN w Mielcu. Z okazji 50-lecia naszej szkoły zaprezentowałam w SCK w Mielcu dorobek swoich podopiecznych.
Otrzymałam również podziękowania od Ministra Kultury za prezentację prac malarskich na jedwabiu w Sejmie RP i przekazanie ich na rzecz Fundacji Jolanty Kwaśniewskiej. Przez pięć lat prowadziłam zajęcia plastyczne na Ogólnopolskich Plenerach Plastycznych. Byłam współorganizatorem licznych wystaw pokonkursowych w Bukowinie Tatrzańskiej, Tuchowie, Warszawie.
Miarą moich osiągnięć jest kilkadziesiąt nagród zdobytych przez moich podopiecznych w licznych konkursach plastycznych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24