Mariusz Stec wygrał 3. Rajd Arłamów. Grzyb piąty

ŁUK
Na zdjęciu załoga Mariusz Stec i Jacek Rathe.
Na zdjęciu załoga Mariusz Stec i Jacek Rathe. Łukasz Solski
Mariusz Stec i Jacek Rathe, jadący Fordem Fiestą Proto zdecydowanie wygrali 3. Rajd Arłamów. Rzeszowianin Grzegorz Grzyb, który już wcześniej zapewnił sobie tytuł mistrza Polski, ukończył rajd na piątym miejscu.

W sobotę kierowcy rywalizowali na trasie czterech odcinków: Bircza 1 (20,80 km), Bircza 2 (20,80 km), Ustrzyki 1 (6,86 km) i Ustrzyki 2 (6,86 km).

Załoga Mariusz Stec i Jacek Rathe po wygraniu I etapu, na kolejnym pojechała nieco wolniej. Mimo wszystko udało się utrzymać przewagę 1:38,6 s nad drugimi na mecie Łukaszem i Tomaszem Kotarbą (Mitsubishi Lancer Evo IX). Podium 3. Rajdy Arłamów uzupełniają Tomasz Gryc i Michał Kuśnierz (+1:59,8 s, Peugeot 208 R2).

Na czwartej pozycji finiszowali Jacek Jurecki i Michał Trela (+2:13,9 s, Peugeot 208 R2), a na piątym Grzegorz Grzyb i Robert Hundla (+2:15,1 s, Peugeot 208 R2).

W klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, Grzyb zachował pierwsze miejsce przed Jakubem Brzezińskim i Filipem Nivette.

Wkrótce zdjęcia i film z ceremonii mety przed hotelem Arłamów.